Respirátory zdražily kvůli DPH. Ne však všechny

Jelikož na konci roku 2021 skončilo dočasné zrušení DPH ve výši 21 % na respirátorech a souvisejících ochranných prostředcích, většina výrobců a distributorů zvedla své ceny právě o výši DPH. Na poklesu nákupu respirátorů se to neprojevuje. Potřebujeme je a musíme si je koupit, ať již o 21 % dráž či levněji. Projevuje se to však na naší peněžence. Ne všichni výrobci a prodejci ale cenu zvedli tak razantně. Někteří vůbec ne.

Kdo ještě nabízí levnější respirátory?

Podle srovnávače cen Heureka.cz se lednové ceny respirátorů FFP2 zvedly zatím o 10 %. Postupně se však ceny dorovnají a cena se zvedne o 21 %, což odpovídá DPH. Jsou ale i výrobci, kteří se rozhodli udržet své ceny a nezvedat je. Navýšené DPH si ukrojí z vlastní marže. Takovým výrobcem je i česká firma GOOD MASKPřes konec výjimky z DPH se produkty firmy nadále prodávají za stejnou cenu. V době nově se šířící mutace omikron, která je výrazně nakažlivější, je to dobrá zpráva. Respirátor FFP2 hraje významnou roli v ochraně před nakažením a u ještě nakažlivější varianty, než byly předchozí, bychom měli dbát na ještě pečlivější používání respirátoru.

České respirátory jsou lepší

Pokud jde o respirátory FFP2, najdeme na českém trhu velkou směs výrobců a značek. Nejčastější zemí původu jsou asijské země. Tyto respirátory však na evropské obličeje příliš nesednou. Není nic nezvyklé, že respirátor zakoupený pro dospělé nakonec dáme dětem. Dalším nešvarem respirátorů je přidávání dalších zbytečných vrstev, které nijak neovlivňují účinnost respirátoru. Jde o pouhý marketingový tah. Vrstvy navíc naopak snižují kvalitu, protože se přes respirátory hůře dýchá. Trpí pod ním naše pokožka, vzniká akné i ekzém. Respirátor též méně používáme, protože v něm nejsme schopni dlouhodobě vydržet.

Již zmíněné respirátory GOOD MASK jsou ryze české respirátory střihově uzpůsobené naší evropské fyziognomii. Mají dvě aktivní vrstvy, takže se přes ně lépe dýchá, samozřejmě bez jakékoliv ztráty účinnosti. Respirátory GOOD MASK mají certifikaci FFP2.

Levné respirátory nabízí Dialekarna.cz

Kvalitní a levné respirátory FFP2 od GOOD MASK, které zůstaly za stejnou cenu i po zrušení výjimky DPH, koupíte v Dialekarna.cz. Jeden kus respirátoru se prodává za 15 Kč, koupit lze i vícekusové balení. Za cenu 19 Kč za kus zde koupíte rovněž barevné GOOD MASK respirátory FFP2.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient