RKN Global odmítla investiční pobídku od Slovenska

RKN Global odmítla investiční pobídku od Slovenska

Společnost RKN Global odmítla nabídku Slovenska na investiční pobídku ve výši 18 miliónů eur pro svůj projekt tiskárny cenin v Banské Bystrici

Politické prostředí je příliš rozkolísané

Společnosti RKN Global DWC-LLC a RKN Global Europe (dále jen „RKN Global“) v pátek oznámily, že odmítnou investiční pobídku Slovenské republiky ve výši 18 miliónů eur na výstavbu a provoz tiskárny cenin v Banské Bystrici.

Před tímto oznámením podnikla společnost RKN Global řadu kroků, aby získala 71 miliónů eur od soukromých investorů na výstavbu tiskárny cenin v Banské Bystrici na Slovensku, která by měla dát práci 1 200 lidem. Slovensko plánovalo přispět částkou 10 miliónů eur prostřednictvím grantů a 8 miliónů eur prostřednictvím daňové úlevy firmě RKN Global, za což RKN Global přislíbila obrovskou investici ve výši 71 miliónů eur.

Nicméně zatímco společnost RKN Global of Slováků v souvislosti s touto plánovanou investicí v Banské Bystrici očekávala pozitivní reakce, vzedmula se naopak nečekaná vlna nevole z důvodů nesouvisejících se společností RKN Global. Opoziční politici a slovenský deník SME osočili premiéra Fica a jeho vládnoucí stranu, protože načasování veřejného oznámení tohoto projektu, kdy byl projekt představen 20. února 2016, tedy těsně před volbami, bylo považováno za podezřelé.

Tato politická opozice se projevila také útoky na naše partnerské společnosti na Ukrajině. Naši partneři jsou špičkovými odborníky na tisk cenin, jako jsou například pasy, občanské průkazy s biometrickými prvky nebo bankovní platební karty. Součástí těchto útoků byla nepravdivá osočení našich partnerů a také společnosti RKN Global, přičemž RKN Global neměla před zveřejněním těchto osočení příležitost se k nim vyjádřit, což je v rozporu se slovenskými i mezinárodními novinářskými normami.

Navíc, Slovensko bude Evropské unii předsedat v nadcházejícím období, které je spojeno s velkou nejistotou kolem rozhodnutí Velké Británie ohledně vystoupení z Evropské unie. Díky tomuto nejistému období by investice společnosti RKN Global byla nyní rizikovější než v březnu letošního roku.

V důsledku těchto faktorů společnost RKN Global nechce dále riskovat svou pověst ani 71 miliónů eur získaných na tento projekt od soukromých investorů.

„Díky stávající turbulentní politické atmosféře na Slovensku i v Evropské unii, by od společnosti RKN Global bylo neopatrné pokračovat v projektu výstavby tiskárny cenin v Banské Bystrici. Proto se společnost rozhodla odmítnout pobídky od slovenské vlády, a to jak granty, tak daňové úlevy,“ řekl Ronald Noble, zakladatel společnosti RKN Global.

„Na myšlenku vybudovat tiskárnu cenin na Slovensku nás poprvé přivedli naši partneři na Ukrajině a je na nich, aby se sami rozhodli, zda chtějí předložit svou vlastní nabídku na tento projekt a využít svých zkušeností, znalostí a zdrojů při pokračování projektu.“

„Děkujeme všem, kteří podporovali naše úsilí vybudovat tiskárnu cenin v Banské Bystrici a přejeme obyvatelům Banské Bystrice i Slovenska vše dobré,“ dodal Noble.

Zdroj: RKN Global Europe

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient