Rodinný happening S KOČÁRKEM PRAHOU ovládne pravý břeh Vltavy

Rodinný happening S KOČÁRKEM PRAHOU ovládne pravý břeh Vltavy. Letos poprvé startuje Slušným pochodem

Již 7. ročník akce S KOČÁRKEM PRAHOU bojuje za bezpečný a pohodlný pohyb maminek a tatínků s jejich ratolestmi nejen po hlavním městě. Největší setkání tisíců maminek, které nechtějí pociťovat rodičovství jako handicap, proběhne ve středu 25. května ve Žlutých lázních v Podolí. Na akci se můžete letos poprvé dopravit zábavně a nezvykle: zdarma kyvadlově historickou tramvají, parníkem nebo se přidat ke Slušnému pochodu, který do Žlutých lázní vystartuje v 11 hodin ze Slovanského ostrova.

Jednodenní aktivita S kočárkem Prahou se letos proměnila na celoroční Slušnou kampaň. Ta vyzývá spoluobčany ke slušnosti, toleranci a ohleduplnosti ve veřejném prostoru. Zapojily se do ní kromě desítek významných partnerů také městské části Praha 1 a Praha 4, Magistrát hl. města Prahy, Dopravní podnik hl. města Prahy, BESIP a České Dráhy. Aby maminky na problémy cestování těhotných a rodin s malými dětmi náležitě upozornily, zahájí letošní happening kočárkovým průvodem, nazvaným Slušný pochod. V 11 hodin ho slavnostně odstartuje Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1. Trasa povede z Žofína přes Náplavku do Žlutých lázní.

Do areálu Žlutých lázní mohou rodiny dorazit i výletním parníkem, který bude vyjíždět kyvadlově z Rašínova nábřeží a historickou tramvají, která bude zájemce vozit na trase Národní divadlo, Karlovo náměstí, Palackého náměstí, Výtoň, Dvorce a zpět v intervalu 30 minut. Tato doprava je pro účastníky akce zajištěna zcela zdarma. Do Podolí lze dorazit i běžnými spoji MHD. Dopravní podnik hl. města Prahy vypraví na akci nízkopodlažní spoje.

Jiřina Faloutová, výkonná ředitelka iniciativy S kočárkem Prahou, říká: „Vyrazit s kočárkem do města plného nástrah není žádná legrace. Snažíme se společně s institucemi, které mohou situaci ovlivnit, podmínky zlepšovat. Nejedná se pouze o fyzické bariéry, ale bohužel i sociální. Z toho důvodu se zrodila tzv. Slušná kampaň, která apeluje doslova na každého z nás. Chovejme se ve veřejném prostoru lépe, zodpovědněji a ohleduplněji. Klíčem ke spokojenému životu ve městě je tolerance a slušnost.“

Zakladatelka iniciativy S kočárkem Prahu, Olga Kunešová, doplňuje: „Na rodiny čeká nabitý den plný kvalitní zábavy. Akcí ale zejména bojujeme za zlepšení podmínek v každodenní přepravě ve městě. Naše iniciativa již přispěla k vybudování výtahů v přestupní stanici metra Florenc a zajištění více než 250 vyznačených parkovacích míst pro maminky s kočárky v pražských obchodních centrech.“ Návštěvníci Žlutých lázní se mohou těšit na bohatý aktivní program pro děti i dospělé, tombolu a praktické věci, které maminkám usnadní život: magazín se slevovými kupóny a vzorky od komerčních partnerů.

Vizuály, které Slušnou kampaň provází, vytvořila ilustrátorka Veronika Šiklová. Svou podporu iniciativě ve speciálním magazínu, který bude v den akce na místě zdarma distribuován, vyjádřila přední česká socioložka Jiřina Šiklová a moderátorka Iveta Vítová Lutovská, která se akce také aktivně zúčastní. Společně s ní podpoří dobrou věc i další slavní rodiče, jako například pěvkyně Andrea Kalivodová, moderátorkyAgáta Hanychová, Kateřina Kristelová a Eva Decastelo, herečky Sandra Nováková, Míša Maurerová, Jana Bernášková a Kristýna Janáčková a modelkyLucie Křížková Váchová a Klára Medková.

Podrobnosti a možnost bezplatné registrace na akci najdete nawww.skocarkemprahou.cz a FB stránkách iniciativy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient