Historie práce – AirJobs

Historie práce – AirJobs

Snad každý zná přísloví, že „bez práce nejsou koláče“ a od malička nám rodiče vysvětlují, že musí chodit do práce, aby měli korunky. Jakmile dospějeme, hledáme práci a snažíme se zapojit do pracovního procesu sami. Napadlo vás ale někdy, jak je práce stará a jak se zaměstnanecký poměr vyvíjel? Možná vás překvapí, že první zaměstnanci byli najímáni už v dávné Mezopotámii a jejich práva na mzdu upravoval Chammurapiho zákoník. V antickém Římě byl velký zájem o manuální práce. Ve středověku začaly vznikat řemeslnické cechy a obchodnická sdružení. Ve druhé polovině 12. století došlo k rozmachu dělnického hnutí a bylo na čase začít regulovat vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Právě v tomto období vzniklo pracovní právo a začínají se psát jeho oficiální dějiny. Do práce tak lidé chodí přes 900 let a mnohé se změnilo. Vyvíjí se profese, pracovní vztahy, platové podmínky a samozřejmě možnosti.

V současné době s hledáním práce pomáhají úřady, agentury a také webové portály. Novou práci si můžete hledat z pohodlí domova. Určitě jste někdy slyšeli o portálech jako jsou jobs.cz, prace.cz nebo dobraprace.cz a nedávno vznikl nový pracovní portál AirJobs.cz. Ten přichází s moderním a chytrým prostředím, využívá nejnovější technologie a všem šetří čas a energii. Portál má své sekce pro firmy i pro uchazeče, poskytuje aktuální nabídky práce, katalogy uchazečů, seznam brigád, ale také mnoho rad a tipů, jak nejlépe získat práci, nechybí chytré kalkulačky, vzory dokumentů a také magazín plný zajímavých článků, které inspirují, radí i pobaví.

Přes webové portály inzeruje a vyhledává své budoucí zaměstnance také stále více firem. Je to rychlé, efektivní a moderní. Pokud hledáte práci nebo uvažujete o změně, hlídejte si aktuální nabídky nebo si vytvořte svůj vlastní profil.Schválně si zkuste zadat do vyhledávače „hledám práci v Praze“ nebo „hledám práci v Brně“ či ve vašem konkrétním městě a zjistíte, že práce je dostatek, v současné době je volných přes 100 tisíc pracovních pozic. Najděte si práci podle svých představ, určitě taková existuje.

Člověk by neměl v práci zůstávat, pokud není zcela spokojený nebo se cítí vyhořelý, pak už není přínosem pro firmu, ale škodí i svému zdraví. Nejnovější průzkumy ukazují, že Češi v průměru mění zaměstnání jednou za 8 let. Během svého pracovního života zaměstnání změníme zhruba čtyřikrát. Jak jste na tom vy? Jak dlouho jste na současné pozici? Jste tam skutečně spokojení? Máte svoji práci rádi? Zkuste se jen pro zajímavost podívat, jestli někde není nějaká lepší.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient