Safe Diesel na pomoc spotřebitelům

Safe Diesel na pomoc spotřebitelům

Lidé postižení emisním skandálem koncernu Volkswagen mají právo na odškodnění!

WWW.SAFEDIESEL.CZ

Společnost SAFE DIESEL zahájila informační kampaň zaměřenou na každého, kdo mohl být poškozen v rámci emisních podvodů koncernu Volkswagen, obecně označovaných jako „Dieselgate“. SAFE DIESEL založili dva muži s bohatými životními i profesními zkušenostmi, Petr Effenberger a Vladimír Neuman. Rozhodli se podpořit zájmy spotřebitelů, kteří si v minulosti pořídili automobil s „cinknutým“ motorem.

„Jsme přesvědčeni, že podvádět se nemá. A že pokud se někdo k podvodu z jakéhokoliv důvodu uchýlil, musí nést odpovědnost. Tím větší, čím větší je jeho moc a vliv. Zatím se nám zdá, že přijetí odpovědnosti ze strany koncernu Volkswagen a jeho dceřiných firem je spíše vlažné,“ uvádí Vladimír Neuman a dodává: „Kromě toho, drtivá většina jednotlivců v České republice nemá odvahu, znalosti ani prostředky k účinné obraně proti mašinerii gigantické korporace. Někdo jim musí podat pomocnou ruku.“

Společnost SAFE DIESEL angažovala k potřebné právní a komunikační podpoře zkušené poradce: advokátní kancelář BBH a agenturu Ewing Public Relations. Prvním krokem kampaně jsou internetové stránky www.safediesel.cz, které kromě užitečných informací nabízejí možnost registrace zájemců o spravedlivé vyrovnání s výrobci automobilů.

Během prvního týdne provozu navštívilo tyto stránky téměř dvacet tisíc uživatelů internetu. Do systému SAFE DIESEL se zaregistrovaly první stovky zájemců – majitelů konkrétních podvodem postižených automobilů.

Další plány SAFE DIESEL přibližuje Petr Effenberger:

„Chceme získat takové množství registrací, nad kterým nebudou automobilky moci jen tak mávnout rukou. Chceme výrobce závadných vozidel přesvědčit, že občané Evropské unie nejsou spotřebiteli druhé kategorie a že s nimi musí zacházet stejně jako s Američany. Že se ke svému problému musí i v České republice postavit čelem, nejen slovy, tak jako dosud, ale především konkrétními činy. Budeme pro postižené spotřebitele požadovat adekvátní vyrovnání.“

Kontakt:

Jiří Hrabovský, Ewing Public Relations

tel.: 603 291 008

e-mail: safediesel@ewingpr.cz

www.safediesel.cz

SAFE DIESEL s.r.o. je společnost s ručením omezeným, která byla založena s cílem chránit zájmy a prosazovat oprávněné nároky spotřebitelů, majitelů automobilů z produkce koncernu Volkswagen, jichž se dotýká emisní skandál. Stejný cíl si klade ve vztahu i k dalším subjektům poškozeným v rámci technologického segmentu výroby a distribuce vznětových motorů, jako jsou prodejci, výrobci a distributoři dieselových motorů a automobilů, výrobci a distributoři dieselového paliva a další.

O zakladatelích spol. SAFE DIESEL:

Petr Effenberger (69) emigroval krátce před okupací Československa v roce 1968 do kanadského Vancouveru. V Severní Americe žil a pracoval až do roku 2000, kdy se vrátil do České republiky. Třicet let působil v různých pozicích (od řadového prodejce přes šéfa prodeje až po generálního manažera) v oblasti obchodu s automobily. Úspěšně řídil marketing a prodej zejména luxusních vozů jako Ferrari, Maserati, Bentley, Rolls Royce, Aston Martin aj. Jeho zkušeností a konzultací pak donedávna využívali dovozci některých luxusních značek v Evropě.

Ing. Vladimír Neuman (62) je absolventem stavební fakulty ČVUT. Do roku 1989 působil v Praze jako inženýr se zaměřením na investiční přípravu staveb, poté zahájil spolupráci s předními německými poradenskými firmami. Přispěl k realizaci řady projektů v oblasti energetiky, dopravy, životního prostředí, restrukturalizace průmyslových podniků aj. Má zkušenosti s organizací projektů financovaných evropskými fondy. Jako obchodní či generální ředitel se podílel na vedení několika významných českých stavebních společností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient