Sedm nových titulů série Světové malířství

Od letošního prosince až do podzimu příštího roku bude v českých a slovenských kinech uvedeno celkem sedm nových titulů série Exhibition on Screen – Světové malířství na plátnech kin. Autorem vizuálně velkolepých dokumentů z velkých světových výstav a věhlasných světových galerií je oceňovaný britský režisér Phil Grabsky. Jeho kamera se tentokrát zaměřila na takové velikány dějin umění, jakými byli Francisco Goya, Michelangelo, Claude Monet, Hieronymus Bosch a další. Více informací na stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

Čím dál populárnější

„Vedle zavedených operních, baletních či divadelních přenosů jsou v oblasti event cinema velmi slibně rozvíjejícím se segmentem také filmy o výtvarném umění. Jejich popularita sezónu od sezóny roste a máme velkou radost, že můžeme divákům v Čechách a na Slovensku nabídnout cr?me de la cr?me tohoto segmentu – výtvarné dokumenty Phila Grabského,“ uvedl zástupce distributora Martin Cikánek

Exhibition on Screen

Sezóna 3

– Goya – z Národní galerie v Londýně

– Renoir – uctívaný a zatracovaný

– Malby moderních zahrad – od Moneta k Matissovi

Exhibition on Screen

Sezóna 4

– Já, Claude Monet

– Michelangelo – láska a smrt

– Zahrady v umění – americký impresionismus

– Hieronymus Bosch a jeho podivuhodný svět

O Philu Grabském

Phil Grabsky, renomovaný britský režisér a dokumentarista produkuje pod hlavičkou své společnosti Seventh Art Productions filmy a programy pro kina i televize. Autorsky pokrývá široký tematický záběr od filmů o Černobylu, občanskou válkou zničené Angole, či osudu dětí v Afghánistánu po vládě Talibánu (za film The Boy who Plays on the Buddhas of Bamiyan dostal řadu cen); po dokumenty o velkých postavách světového malířství (Exhibition on Screen); nebo největších skladatelích v dějinách hudby (In Search of Mozart, In Search of Haydn, In Search of Beethoven). Z českých umělců Grabsky spolupracoval například s Magdalenou Koženou či Škampovým kvartetem. Významná část jeho dokumentu Concerto – putování s Beethovenem byla natočena v rámci mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro ve Dvořákově síni Rudolfina.

O prenosydokin.cz

Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Comédie-Fran?aise z Paříže, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění, a to v rámci série Exhibition on Screen. Společnost Cikánek management stála u zrodu fenoménu přímých satelitních přenosů do kin v našich zeměpisných šířkách a v současnosti distribuuje ve 12 zemích napříč celou střední a východní Evropou. V loňské sezóně dosáhla v teritoriích, kde působí, celkové návštěvnosti přes 170.000 diváků. Nejúspěšnějším titulem loňské sezóny byl Shakesperův Hamlet s populárním britským hercem Benedictem Cumberbatchem v titulní roli uváděný v rámci série NT Live. V rámci série Metropolitan Opera: Live in HD jsou od letošní sezóny polské titulky doručovány satelitem přímo z přenosového vozu Met v New Yorku, což významným způsobem zvyšuje komfort operních diváků v polských kinech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient