Jak si poradit s výběrem kompresoru?

Stroj určený ke stlačování vzduchu, plynů a par, je možno pořídit v mnoha provedeních. Podle způsobu zvyšování tlaku jsou kompresory děleny na objemové a rychlostní. Objemové kompresory se dále rozdělují na pístové a rotační. Rychlostní modely jsou dále členěny na axiální a radiální.

Kompresory a jejich funkce

Možná jste nevěděli, že byl stlačený vzduch využíván již starými Babyloňany. Už tenkrát si byli lidé vědomi mnoha výhod. Dnes už si bez kompresorů nedokážeme svůj život ani představit. Snad každé malé dítě ví, že poslouží tyto stroje při nafukování míčů, pneumatik a dalších věcí. Když pomineme tyto základní modely, zůstanou nám více propracovanější. V mnoha provozovnách a výrobnách se neobejdou bez pístových a šroubových kompresorů.

Kvalita stlačeného vzduchu hraje prim

Nutno podotknout, že je stlačený vzduch díky kompresoru dodáván v dostačujícím množství bez kondenzátu. Právě kvalita stlačeného vzduchu zaručuje bezpečnost v provozu a rovněž umí snížit náklady pneumatických zařízení. Díky sušičce stlačeného vzduchu a kompresoru je dosaženo ideálního požadavku. Pístové kompresory jsou většinou přenosné, disponují kolečky a madly. Přesun je rychlý, snadný a komfortní. Takovéto produkty mají menší velikost a jen jeden válec. Větší stroje jsou opatřeny dvěma válci a pyšní se vyšším výkonem.

Konečně výrobky za rozumnou cenu

Profesionální a poloprofesionální šroubové kompresory umí vyvinout vysoký výkon a přitom mají nízkou hlučnost. Jejich velikost je mnohem větší než u pístových strojů. Jsou instalovány napevno, proto nejsou přenosné. Pokud sháníte pro svůj provoz kvalitní a spolehlivé kompresory či sušičky stlačeného vzduchu, podívejte se na internetové stránky společnosti 2e plus s. r. o. V nabídce firmy najdete také náhradní díly a další příslušenství.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient