Soukromníci do toho jdou ve všech krajích, usilují také o větší roli v Senátu

Soukromníci do toho jdou ve všech krajích, usilují také o větší roli v Senátu

K maximální aktivitě nás nutí špatný stav země, zaznívá ze Strany soukromníků České republiky

Všechny kraje a devět senátních obvodů. Tak vypadá základní přehled toho, kde všude bude Strana soukromníků České republiky usilovat o získání mandátu ke změně politického kurzu země. „Nikdy od roku 1989 nebyla situace soukromníků, ale zároveň všech aktivních a pracovitých lidí, kteří se o sebe chtějí starat sami, tak špatná. To je pro nás impuls k maximální politické aktivitě,“ vysvětluje 1. místopředseda Soukromníků Rudolf Baránek.

Sociální inženýrství agrolevicové vlády a selhání tradičních pravicových stran. To jsou dva hlavní důvody, proč letos berou Soukromníci krajské volby velmi vážně. „Kraje mohou být do jisté míry protiváhou politiky vycházející ze Strakovy akademie. Na odpovědných pozicích ale musí sedět lidé, kteří místo stranických pouček používají zdravý rozum,“ vysvětluje předseda Soukromníků Petr Bajer s tím, že krajské volby jsou zároveň přípravou na parlamentní, které se budou konat o rok později.

V celkem osmi krajích se Soukromníci domluvili na koalici se Stranou svobodných občanů. Naposledy se tak stalo před několika dny v Libereckém kraji. „Ve zbývajících krajích naši lidé zvolili jinou variantu. V Jihočeském s podporou hnutí Ženy živnostnice 2014, v Plzeňském pak vzniklo uskupení čtyř stran. V Olomouckém, Moravskoslezském a v Kraji Vysočina budeme bojovat samostatně, i zde ale ještě zcela nevylučujeme možnost podpory jiných stran či uskupení,“ popisuje současný stav Petr Bajer. Na kandidáty Soukromníků tak voliči narazí ve všech krajích.

Stejně důležité jsou pro Soukromníky i senátní volby. Pod jejich hlavičkou byl již do horní komory zvolen podnikatel a donátor Ivo Valenta. Nyní bude „v dresu“ Soukromníků obhajovat svůj post senátor a bývalý reprezentant v cyklistice Jozef Regec (Blansko), pod hlavičkou Soukromníků pak do toho jdou i bývalý pražský primátor Jan Koukal (Praha 11 a 15), hudebník Felix Antonín Slováček (Praha 10), předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda (Praha 6), univerzitní profesor Ivo Barteček (Olomouc), řezník a živnostník Pavel Havlíček(Plzeň) a projektant a živnostník Petr Novotný (Pardubice).

V Kutné Hoře nominovala kandidáta do senátu koalice Svobodní/Soukromníci/ODS. Jde o ekonoma Milana Vodičku. V Bruntále je kandidátem koalice ODS/SoukromníciJiří Žák, podnikatel a senátor v letech 2004 až 2010. „Kromě toho v několika obvodech budeme podporovat kandidáty ODS Jiřího Obelfalzera, Veroniku Vrecionovou, Tomáše Jirsu a Miloše Vystrčila, a v Libereckém kraji kandidáta Strany svobodných občanů Davida Forbelského,“ doplnil výčet Rudolf Baránek s tím, že do boje o Senát nakonec nezasáhne Vendula Pizingerová. „Chce se naprosto soustředit na svou nadační činnost, role aktivní političky by jí to mohla komplikovat,“dodal s tím, že i nadále zůstává sympatizantkou Soukromníků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient