Ve dvou silnější. Svobodní a Soukromníci nabízejí šanci na změnu

Svobodní a Soukromníci

Koalice bude bojovat za svobodu, soukromí, bezpečnost a prosperitu.

Obrana svobody a soukromí, boj proti bobtnající státní byrokracii i nesmyslným evropským regulacím či hájení tradičních kulturních hodnot. To jsou teze, na kterých staví Strana svobodných občanů i Strana soukromníků České republiky. Nyní bude jejich hlas silnější – obě strany se dohodly na koaliční spolupráci. Dohoda, která byla podepsána ve středu 6.1.2016 v pražském Kaiserštejnském paláci, otevírá mimo jiné možnost k utváření koalic pro krajské volby. Nová koalice nese název SVOBODNÍ A SOUKROMNÍCI.

„Současný stav, kdy za nečinného přihlížení velkých politických stran začíná stát sloužit zájmům konkrétní skupině velkých firem a všem ostatním hází klacky pod nohy, logicky vede všechny, kterým není lhostejná svoboda a právo na soukromí, k vyšší aktivitě. Politické spektrum je ovšem rozdrobené – hlasů zaznívá hodně, ale nejsou dostatečně silné. Naše spolupráce se Stranou svobodných občanů je tak kromě jiného i důležitým krokem k vytvoření platformy pro integraci všech, kdo se nechtějí s aktuálním vývojem české a potažmo evropské společnosti smířit,“ vysvětluje předseda Strany soukromníků Petr Bajer s tím, že volební matematika je jasná. „Součet preferencí obou stran dává dobrou šanci na volební úspěch. Nedojde tak k tomu, že by hlas voliče byl ztraceným,“ dodává.

Za Stranu svobodných občanů podepsal dohodu o spolupráci její předseda a europoslanec Petr Mach. „V Evropském parlamentu hájím svobodu občanů proti evropské byrokracii. Se stejnou intenzitou je ale nyní, bohužel, nutné bránit občany i před politikou současné vlády, která potlačuje právo na soukromí, omezuje svobodu a napadá ty, kteří mají jiný názor. Spolupráce dvou stran s natolik blízkými programy je logickou cestou, jak zvýšit šanci na změnu tohoto kurzu,“ komentoval důvody k prohloubení spolupráce v koalici. Obě strany už spolupracují delší dobu, například v říjnu loňského roku uspořádaly společnou demonstraci na Václavském náměstí.

Vše začne v krajích

Podepsaná smlouva vytváří podmínky pro vznik takových koalic pro krajské volby, které voličům mohou nabídnout reálnou šanci na změnu. „I na úrovni krajů vidíme to, co u současného státu – jde o byrokratické molochy, které ztrácejí kontakt s realitou. Protékají jimi obrovské sumy peněz, přitom dopad na lepší životní podmínky lidí v regionech tomu neodpovídá. Jde o důsledek politikaření velkých stran. Věřím, že jsme schopni společně sestavit natolik kvalitní kandidátky, že se nám podaří uspět a vrátit tak do řízení krajů zdravý rozum – tedy to, že kraj je tu pro občany, kterým má pomáhat prostřednictvím podpory jejich měst, obcí a regionů,“ vysvětluje 1. místopředseda Strany soukromníků Rudolf Baránek.

Strana soukromníků i Strana svobodných občanů už kampaně v řadě regionů zahájily loni na podzim. Soukromníci například rozjeli ve Zlínském a Pardubickém kraji projekt s názvem „Hledáme hejtmana“, Svobodní představili na tiskové konferenci v prosinci všechny krajské lídry, kteří vzešli z jejich primárních voleb.

„Míříme na podobné skupiny voličů. Podnikatele i zaměstnance, které mezi sebou současná vláda i Brusel cíleně rozeštvávají a hází mezi ně vidle s cílem zrodu novodobého třídního boje ze strachu z vlastní odpovědnosti. Podnikatelé a zaměstnanci jsou ve skutečnosti na jedné lodi a musí začít táhnout za jeden provaz proti současné politice české vlády i Evropské unie,“ dodává místopředseda Svobodných František Matějka. Kolika krajů se nakonec bude předvolební spolupráce týkat, se ukáže v následujících týdnech. Jasno už je ale například ve Zlínském, Pardubickém či Středočeském kraji. V dalších regionech se jedná.

Na více frontách

O návrat zdravého rozumu do politiky na všech úrovních usiluje i senátor a podporovatel Strany soukromníků Ivo Valenta. „Jsme svědky toho, že stát jen tahá lidem peníze z kapes, trestá je za každý projev vlastní iniciativy a aktivity, šmíruje a vstupuje do soukromí. Prostě usiluje o to, aby společnost proměnil v poslušné stádo ovcí. Tomu se snažím ze své pozice senátora postupně vystavět hráz. Jsem rád, že se podařilo položit základ pro to, aby se mohli připojit další. Třeba z pozice krajských zastupitelů,“ podotkl slovácký senátor.

Kontakt:

Hana Srncová

tel.: +420 604 260 837

e-mail: hana.srncova@hexxa.cz

www.soukromnici.cz

Kateřina Kašparová

e-mail: kasparova@svobodni.cz

tel.: +420 736 530 384

www.svobodni.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient