Společnosti DHL a Hellmann zřídí fond vyrovnání ve výši 53 550 000 USD

Vyrovnání v hodnotě 53,55 milionů USD ovlivní nakupující přepravních služeb poskytujících domácí a mezinárodní zásilkové služby

Následující zveřejňují právní kanceláře Gustafson Gluek PLLC; Cotchett, Pitre & McCarthy, LLP; Lockridge Grindal Nauen P.L.L.P. a Lovell Stewart Halebian Jacobson LLP.

Pokud osoby nebo společnosti využívají služeb určitých přepravců, mohou mít případně nárok na významnou platbu v hotovosti z vyrovnání z hromadné žaloby. Vyrovnání bylo nyní dosaženo u dvou posledních obžalovaných. Vyrovnání bylo dříve dosaženo u 29 obžalovaných. Úplný seznam všech obžalovaných je k dispozici na stránkách o vyrovnání: www.FreightForwardCase.com.

Vyrovnání se vztahují na soudní spor, kdy se přepravní společnosti tajně dohodly na cenách za přepravní služby na světě, včetně tras v rámci USA a na trasách mezi USA a Čínou, Hongkongem, Japonskem, Tchaj-wanem, Indií, Německem, Spojeným královstvím a jinými částmi Evropy. Obžalovaní ve věci odškodnění popírají, že by udělali cokoliv špatného.

Přepravci poskytují dopravu nebo logistické služby pro zásilky týkající se organizace nebo transportu věcí letecky a po moři, což může zahrnovat doplňkové služby železniční a silniční dopravy, jak na mezinárodní, tak na národní úrovni, a také související aktivity, např. proclení, skladování a pozemní služby.

Člen skupinové žaloby má nárok na jedno nebo více odškodnění, pokud: (1) Přímo nakoupil přepravní služby; (2) od kterýchkoliv obviněných, jejich poboček nebo dceřiných společností; (3) od 1. ledna 2001 do 4. ledna 2011; (4) v USA nebo mimo USA, pro zásilky v rámci USA, do USA nebo z USA.

Společnosti DHL a Hellmann zřídí fond vyrovnání ve výši 53 550 000 USD. Výše benefitů pro každého nakupujícího bude určena alokačním plánem, který je uveden na www.FreightForwardCase.com.

Důležité informace

– Aby obdrželi nakupující platbu z odškodnění, budou muset předložit formulář nároku online nebo e-mailem do 3. dubna 2017. Pokud již nakupující podali formulář nároku pro první nebo druhé kolo odškodnění, nemusí podávat nový nárok. Budou automaticky vyplaceni z tohoto kola odškodnění.

– Nakupující, kteří neudělají nic, neobdrží platbu a vzdávající se práva na žalobu.

– Nakupující, kteří si chtějí uchovat právo žalovat společnosti DHL nebo Hellmann, se musí vyloučit do 20. září 2016.

– Nakupující, kteří setrvají v žádostech o odškodnění, mohou proti nim vznést námitky do 20. září 2016.

Slyšení u soudu bude probíhat 4. listopadu 2016 za účelem zvážení, zda soud schválí: (1) vyrovnání, (2) žádost o právní poplatky ve výši až 33 % fondu vyrovnání plus úroky a proplacení výloh souvisejících se soudním sporem; a (3) žádost o odměny za služby každého zástupce skupinového sporu ve výši maximálně 75 000.

Pro více informací ohledně odškodnění a práv členů skupinové žaloby navštivte prosím stránky www.FreightForwardCase.com, volejte 1-877-276-7340 (USA nebo Kanada) nebo 1-503-520-4400 (mezinárodní), případně pište na adresu: Freight Forwarders Claims Administrator, P.O. Box 3747, Portland, OR, 97208-3747.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient