Udílení cen Czech Hotel Awards čelilo hackerským útokům

Czech Hotel Awards

Udílení cen Czech Hotel Awards čelilo hackerským útokům

Udílení cen Hotel roku 2016 čelilo v minulém týdnu hackerskému útoku na databázi hlasování. Útoky byly zaznamenány z IP adres nacházejících se v Rusku a Litvě.

Czech Hotel Awards
Czech Hotel Awards

„Jsme rádi, že udílení cen Hotel roku vzbuzuje pozornost i v zahraničí. Bohužel nejde pouze o pozornost spokojených klientů, kteří hlasují pro nominované hotely, ale také o nenechavce, testující, zda-li dokáží prolomit hlasovací systém,“ podotýká ředitelka Czech Hotel Awards Klára Hejnová.

Hackerské útoky byly úspěšně odkloněny a plnohodnotné hlasování bylo obnoveno hned po nastavení nových bezpečnostních parametrů.

Snaha o prolomení systému ale spustila ochranu webových stránek, která se projevuje jako několikavteřinový výpadek. Pořadatelé se proto rozhodli, že hlasování Czech Hotel Awards prodlouží.

„Rozhodli jsme se, že nahradíme čas, ve kterém byl přístup do hlasovací databáze komplikován, a hlasování prodloužíme o dva dny. Spokojení hosté tedy můžou svému oblíbenému hotelu dát svůj hlas až do pátku 13. května 2016 do 23.59,“konstatuje Klára Hejnová.

Kontakt:

Filip Chodl

e-mail: chodl@hotelawards.cz

e-mail: info@hotelawards.cz

tel.: 777 073 667

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient