Jak na údržbu elektrického grilu

grilování

Máte doma elektrický gril? Pokud ano, zcela jistě byste se o něj měli starat. V opačném případě totiž nejspíše dojde k tomu, že vám postupem času může přestat sloužit. Péče o něj je prvořadá i z toho důvodu, že rozhodně budete chtít grilovat zdravě, což vám samozřejmě znečištěná grilovací plocha a ostatní součásti grilu neumožní. Pokud nevíte, jaké úkony je zapotřebí činit, jste na správném místě. V tomto článku se totiž podíváme na údržbu elektrického grilu mnohem podrobněji.

Pravidelné mechanické čištění grilovací plochy

V první řadě je třeba upozornit na tradiční mechanické čištění plochy, na níž se griluje. Stačí vám k tomu klasické nářadí. Optimální je především špachtle. Tou shrnete největší hrubé nečistoty. Následuje čištění prostřednictvím ocelového kartáče. Jedná se sice o ne příliš příjemnou činnost, nicméně rošt jen takto zbavíte jemnějších připečených částeček. Občas se vyplatí umýt grilovací rošty také vodou s nějakým saponátem. Dosáhnete tak jejich úplné čistoty.

Speciální sprej na čištění grilu se vyplatí

Výbornou volbou je i speciální sprej, který se aplikuje na veškeré části grilu mimo elektrickou spirálu. Nastříkáním se vytvoří pěna, která postupně rozpustí mastnotu a nečistoty. Poté už pouze gril otřeme vlhkým hadříkem. Výsledek by měl být skvělý. Co se týká údržby topné spirály, v podstatě se neřeší. Ostrou špachtlí by se mohl poškodit její povrch a saponáty jí také nedělají příliš dobře. Ostatně ani litinová pánev na gril se kovovými nástroji nečistí.

Lodge litinová pánev 20cm
Lodge litinová pánev 20cm

Nakupte si kompletní výbavu pro grilování

Že nevíte, kde sehnat veškeré prostředky na údržbu grilu? Nevadí, poradíme vám. Seženete je jednoduše v eshopu www.forgrill.cz. Mimo jiné si tady lze vybrat i ze spousty příslušenství určeného ke všem druhům grilů. K dispozici jsou například pánve, obracečky a spousty dalšího sortimentu, který při přípravě voňavých steaků nebo zeleniny stoprocentně využijete.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient