Úsvit: Stop inkluzi, podpoříme prezidenta

logo usvit

Úsvit: Stop inkluzi, podpoříme prezidenta

Prezident Miloš Zeman dnes sněmovně vyslal jasný vzkaz, aby vládní koalice dál neničila české školství. Úsvit proto ihned po projednání prezidentského veta bude žádat předřazení vlastní novely školského zákona, která umožňuje ředitelům škol zastavit inkluzi. Rušení praktických škol a masivní přesun žáků s lehkou mozkovou disfunkcí na standardní základní školy je hazard, který se má nastartovat již od 1. září tohoto roku. Proto projednání novely Úsvitu tento týden je tak poslední možností jak inkluzi od září zastavit.

„Zákon proti inkluzi ve školství vláda odmítla, já však doufám, že prezidentský apel vezmou poslanci opozice i koalice vážně a náš návrh nyní podpoří,“ uvedl na tiskové konferenci předseda klubu Úsvitu Marek Černoch. Místopředseda klubu Martin Lank uvedl, že školský zákon Úsvit s ohledem na vzkaz prezidenta předřazuje i ostatním vlastním návrhům.

Především Úsvit dále předřadí zákon o referendu, kde by občané mohli odmítnout kvóty a zákon o referendu, ve kterém by občané mohli rozhodnout o vystoupení z EU. Martin Lank zákon o referendu o vystoupení z EU odprezentuje sněmovně včetně aktuální analýzy makroekonoma Pavla Kohouta, který pro Úsvit rozpracoval chování Bruselu, kdyby Česká republika následovala příkladu Velké Británie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient