V dětské cestovní postýlce hrozí dítěti zranění

V dětské cestovní postýlce hrozí dítěti zranění

Inspektoři České obchodní inspekce při monitorování trhu s výrobky určenými pro péči o děti zjistili v prodeji dětskou postýlku, která představuje pro nejmenší spotřebitele bezpečnostní riziko. Laboratorními zkouškami bylo ověřeno, že na všech rozích postýlky se na horní hraně bočnic zachytila smyčky zkušebního řetězu. Nevhodné konstrukční řešení dílů, které kryjí rohy postýlky, může být příčinou nehody s následným závažným poškozením zdraví dítěte. Postýlka byla zveřejněna v celoevropské databázi nebezpečných výrobků RAPEX pod číslem A11/0010/16. Jedná se o výrobek:

 

Dětská cestovní postýlka zn. ZOPA, model LUNA B-2821

Číslo výrobní série:                        391/936

Dovozce:                                            Baby Direkt, s. r. o.

EAN:                                                     8595114466726

 

 Dětská cestovní postýlka zn. ZOPA

Popis výrobku

Kostru cestovní postýlky tvoří kovová skládací konstrukce bílé barvy. Potah postranic, dna a skládací matrace je z tkaniny červené barvy a dvě delší postranice mají středovou část zhotovenu z bílé síťoviny. Potahové textilní materiály jsou vyrobeny z polyamidových vláken.

 

V dětské cestovní postýlce hrozí dítěti zranění

 

Příčiny nebezpečnosti

Laboratorními zkouškami bylo ověřeno, že na horní hraně bočnic došlo ve všech rozích postýlky k zachycení smyčky zkušebního řetězu. Závada spočívá v nevhodném konstrukčním řešení bílých dílů, které kryjí rohy postýlky a které mohou být příčinou závažné nehody. V případě, že by se za některý z těchto dílů zachytila část oblečení dítěte nebo např. šňůry běžně používané k držení šidítek, mohlo by dojít k uškrcení či udušení dítěte.

 

Cestovní postýlka LUNA B-2821 nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobku (dle zák. č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků). Při zkouškách prováděných v akreditované laboratoři dle požadavků platné evropské normy (EN 716-1/2:2008 + A1:2013) byla zjištěna závada, která má podstatný vliv na celkovou bezpečnost tohoto výrobku.

 

Přijatá opatření

Česká obchodní inspekce uložila kontrolovanému subjektu ochranné opatření, a to okamžité stažení výrobku z distribuce. Veškeré dostupné doklady a informace o nebezpečné dětské postýlce byly předány kontaktnímu bodu na MPO a následně byly zveřejněny v celoevropské databázi RAPEX pod číslem A11/0010/16.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient