Úsvit: Válečná zrada, trestní oznámení. Chovanec navrhuje integrovat 6000 imigrantů. Sobotka i Babiš nemají problém

Vláda bude ve středu schvalovat veřejnou zakázku pod názvem „Generální poskytovatel integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 – 2019“. Předmětem zakázky je integrace 6000 islámských imigrantů. Premiér Sobotka, vicepremiér Babiš i ministři napříč vládou1789569[1] opakují, že odmítají přijímat imigranty. Přesto všichni tito členové vlády s touto veřejnou zakázkou souhlasí a v připomínkovém řízení se proti ní žádný nepostavil. Cena za zakázku je 520 milionů korun.

„Sobotka, Babiš a další ministři lžou každý den českému národu do očí. V době, kdy Evropa čelí islámské radikalizaci a terorismu, je to pro mě jako pro vojáka válečná zrada,“ uvedl k tomuto kroku vlády předseda Úsvitu a válečný veterán Miroslav Lidinský.

„Jsme toho názoru, že v situaci, kdy oficiální stanovisko české vlády zní, že vláda odmítá přijímání imigrantů je zadání takové zakázky naprosto nehospodárné, neboť k zadání zakázky není žádný důvod. Oznamujeme proto, že pokud tento materiál vláda schválí, podá strana Úsvit-Národní koalice trestní oznámení za porušení povinností při správě cizího majetku,“ konkretizoval další postup Úsvitu předseda Lidinský.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient