Valeo ohlašuje společný joint venture projekt s firmou Siemens

Valeo ohlašuje společný joint venture projekt s firmou Siemens zaměřený na vysokonapěťové pohonné jednotky

Valeo oznámilo dohodu o vytvoření 50/50 joint venture projektu se společností Siemens.

Spolupráce využije vůdčí pozice obou firem v jejich oblastech expertízy s cílem vytvořit globálního lídra v rychle rostoucím trhu elektrifikace automobilů.

Spojení sil dovolí firmám nabídnout kompletní a nejinovativnější nabídku vysokonapěťových (nad 60 V) komponent a systémů pro všechny typy elektromobilů (hybridy, plug-in hybridy i plně eletrická vozidla): elektromotory, nabíječky, invertory, stejnosměrné měniče atd. Valeo vloží do společného projektu svoji divizi vysokonapěťové elektroniky (nabíječky, invertory, stejnosměrné měniče), která zaměstnává přes 200 lidí, z toho 90 ve Francii. Aktivity týkající se elektrických zařízení pod 60 V nebudou součástí kooperace.

Siemens se zapojí svou E-car Powertrains divizí (elektromotory, invertory), což zahrnuje přes 500 zaměstnanců (370 v Německu a 130 v Číně). Sídlo nové společnosti bude v německém Erlangenu. Nově vytvořená entita plně využije komplementární možnosti portfolia firem Valeo a Siemens a jejich geografické polohy, čímž dosáhne vynikajících synergií ve výrobě i zajišťování zdrojů. Toto posílení produkce i vývoje umožní získat nové zákazníky na globální úrovni i ve specifických klíčových oblastech. „Jsme nadšení výhledem na spojení našich sil se společností Siemens v oblastí elektrických pohonných jednotek,“ uvedl Jacques Aschenbroich, ředitel a CEO Valeo.

Zkušenosti Siemensu, který je lídrem v oblasti elektroniky a elektromotorů, pomohou Valeo udržet si technologický náskok díky možnosti nabídnout komplexní řadu technologií od mikro-hybridních až po plně elektrická řešení. Společný projekt také ukazuje připravenost evropských firem budovat nová partnerství, která přináší průlomové technologie na globální trh. Klaus Helmrich, člen dozorčí rady Siemens AG, řekl: Joint venture projekt Siemensu a Valeo je dalším příkladem tvorby skutečně evropských firem.

Když spojíme rozsáhlé zkušeností s elektromotory a invertory firmy Siemens a znalost automotive trhu a zákaznickou bázi firmy Valeo, obě společnosti silně posílí svoji pozici na rostoucím trhu elektromobility. Projekt ještě musí projít schvalovacím procesem relevantních úřadů a zástupci odborů.

Kontakt:

adam.zbiejczuk@proautomotive.eu

+420736779920

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient