8 hlavních důvodů proč se nezálohuje

8 hlavních důvodů proč se nezálohuje

Podle společnosti Acronis, celosvětového lídra hybridních cloudových řešení ochrany dat, jsou mezi hlavními důvody absence zálohovacího řešení např. soubory ukládané v e-mailech, přílišná důvěra ve spolehlivost techniky a podcenění hodnoty vlastních dat. Avšak propočty ukazují, že finanční ztráty vyplývající ze ztráty dat daleko převyšují náklady na zálohovací řešení, jehož návratnost se realizuje již během první havárie.

Podle propočtů společnosti Acronis náklady na obnovu dat po havárii u typické SMB firmy s 20 pracovníky, která využívá zálohovací řešení, činí cca 50.000 Kč – včetně nákladů na zálohovací řešení, obnovu hardwaru, práce technika a prostojů firmy v důsledku nefunkčního IT sytému. V případě, že zálohovací řešení nemá, náklady se z důvodu delších prostojů vyšplhají až na 120.000 Kč. Rozdíl mezi oběma částkami může představovat až několikanásobnou návratnost investice do zálohování hned při první havárii.

„Málo uživatelů si uvědomuje, že hodnotu dat také ovlivňují ztráty z prostojů v důsledku jejich nedostupnosti, které s časem aritmeticky narůstají,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu. „Proto je důležité mít spolehlivé řešení pro zálohování a rychlou obnovu dat, které výrazně zkracuje výpadky IT infrastruktury a minimalizuje ztrátu produktivity zaměstnanců bez přístupu k důležitým firemním datům. Každá hodina prostoje znamená ztrátu mnoha tisíc a u výrobních firem až desítek tisíc korun.“

Společnost Acronis nabízí na českém trhu Acronis True Image 2016, nejprodávanější zálohovací řešení v češtině určené pro domácnosti a kanceláře, které umožňuje vytvářet a ukládat zálohy celého počítače, souborů a adresářů lokálně a do cloudu. Pro firmy a organizace nabízí řešení Acronis Backup a Acronis Backup Advanced pro lokální a cloudové zálohování pracovních stanic, serverů a virtuálních strojů.

Více na http://www.acronis.cz.

Kontakt:

Zdeněk Bínek

Zebra Systems

zdenek.binek@zebra.cz

http://www.zebra.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient