Varování před e-maily z kontrola@wwwcoi.cz

Varování před e-maily z kontrola@wwwcoi.cz

Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních hodinách velký počet stížností a dotazů na nevyžádané maily, které jsou rozesílány z e-mailové adresy kontrola@wwwcoi.cz. Tyto e-maily nejsou odesílány z České obchodní inspekce. Obsah e-mailu přesto vzbuzuje zdání, že by se mohlo jednat o oficiální kontrolu ČOI. V e-mailech přitom stojí, že během „kontroly“ stránek podnikatele či živnostníka byly zjištěny údajné nedostatky a je nabízena pomoc za úplatu. Od těchto e-mailů se Česká obchodní inspekce distancuje.

 

Náhled emailu:

 

 falešný mail

 

 

V této souvislosti je nutno zdůraznit, že Česká obchodní inspekce nikdy nenabízí (a ani nenabízela) pomoc podnikatelům s řešením nedostatků za úplatu. Na tyto e-maily doporučuje ČOI nereagovat a zároveň vyzývá osoby, které takový e-mail obdržely, aby upozornily inspekci například přes e-podatelnu na stránkách www.coi.cz, případně osobně na nejbližším inspektorátu České obchodní inspekce. Veškerá podání v této věci budou následně hromadně předána Policii ČR pro podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu podvodu.

 

 

Citace: § 209 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník

 

Podvod

 

                (1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

 …

 

Doplňující upozornění pro podnikatele a živnostníky provozující e-shop:

 

Nově od 1. května platí povinnost informovat o mimosoudním řešení sporů. Je to v aktuální době častý nedostatek e-shopů v jejich informačních povinnostech. Veškeré potřebné informace a rady ČOI běžně uvádí na svých www stránkách v sekci pro podnikatele zcela zdarma, stejně tak informace k nové povinnosti, která platí od 1. května letošního roku, je možné získat na stránkách ČOI, konkrétně zde: http://www.coi.cz/userdata/files/2016-adr/web-info-pro-podnikatele-edittv.pdf

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient