Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů

logo usvit

Úsvit s Konvičkovým Blokem: Žádáme referendum o kvótách. Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů

Blok proti islámu loni nasbíral v rekordním čase čtvrt milionu podpisů pod petici proti bruselským kvótám a za vypsání referenda o odmítnutí kvót. Když se tato petice projednávala před třemi týdny na plénu Poslanecké sněmovny, přijala sněmovna usnesení, ve kterém ukládá se vládě, dát k této petici oficiální stanovisko s termínem do pondělí 11. dubna. Dnes termín uplynul a je jasné, že vláda ignorovala nejen poslaneckou sněmovnu, ale především občany České republiky.

Mezitím zveřejnila evropská komise svůj plán na zavedení superkvót. Kvůli tomu by se měla celá agenda azylového řízení přesunout na Kancelář pro podporu azylu.

„I tím názvem je zcela jasně vyjádřeno myšlení Bruselu. Je to v podstatě bruselská cestovní kancelář pro podporu migrace. Ta sice byla odmítnuta minulý týden ČSSD a dalšími stranami, ale jen verbálně. Tenkrát se nechal premiér Sobotka v jednání o kvótách přehlasovat,“ řekl na tiskové konferenci předseda klubu Marek Černoch.

Pravdu pak odhalili jeho uniklé emaily, kde se jasně říká, že česká vláda nevyužila prostor pro jednání a že se nechala porazit úmyslně. Bojíme se, že se zase nechá přehlasovat, protože mu to přikáže kancléřka Merkelová.

„Ve sněmovně budeme chtít přednostní projednání našeho návrhu na vypsání referenda o bruselských kvótách. Chceme, aby o této naprosto zásadní otázce rozhodli stejně jako v Maďarsku občané v referendu a aby zároveň jakákoli česká vláda měla nejvyšší mandát jakékoli bruselské kvóty odmítnout,“ řekl poslanec Martin Lank.

Klub Úsvit bude dále navrhovat bod, ve kterém by vláda dala oficiální stanovisko k petici čtvrt milionu občanů. Čas stanovený sněmovnou na odpověď uplynul včera a my nemůžeme akceptovat, že vláda bude občany této země opět ignorovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient