Vladimír Růžička od soudu bez trestu

Jménem protikorupcnilinky.cz, jakožto oznamovatel trestního oznámení na Vladimíra Růžičku považujeme nepravomocné odsouzení bývalého reprezentačního trenéra a trenéra Slavie za špatný signál justice v boji s korupcí, nebo s jinou navazující trestnou činností.

Trest udělení pokuty ve výši menší, než tehdy měsíční příjem Vladimíra Růžičky lze považovat za zcela nepřiměřený a nestandardní, neboť soudy v jiných případech běžně odsuzují za obdobné trestné činy u prvně obžalovaných pachatelů k mnohem přísnějším trestům a to podmíněným, ale i nepodmíněným, včetně zákazu činnosti.

V minulosti Český svaz ledního hokeje, potrestala disciplinární komise (ČSLH) hráče juniorského týmu Českých Budějovic za pokus o ovlivnění pátečního utkání juniorské extraligy proti Litvínovu bez soudního rozhodnutí zastavením činnosti na dvanáct měsíců.

Naproti tomu se ČSLH postavila k nejzávažnější trestní hokejové kauze kolem Vladimíra Růžičky zcela klientelisticky. Svaz tak vytvořil dokonalé korupční prostředí v mládežnickém hokeji, kdy je možné beztrestně pod záminkou sponzorského daru ovlivňovat nasazování hráčů a pod nátlakem otrockého systému tabulkových hodnot dětí a mládeže si sponzorské dary, nebo jiná finanční plnění vynucovat.

Nesponzoruješ = nikde si nezahraješ!

Pakliže tato právní kvalifikace bude potvrzena vyšším soudem, je otázkou jestli má vůbec trestné činy v hokejovém prostředí cenu ohlašovat, kdy na jedné straně svaz bez soudu tvrdě trestá mladistvou nerozvážnost hráče uvázaného nedobrovolně registračním řádem zákazem činnosti a na straně druhé trestnou činnost zdokumentovanou videozáznamem a řešenou policejními orgány netrestá a bagatelizuje.

Je třeba respektovat soudní rozhodnutí, když v tomto případě jde o další z mnoha rozhodnutí, které podlamují snahu desítky lidí změnit mládežnicky sport na sport založený na základech fair-play a ne na korupci a protekci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient