Svetr či pulovr?

Je to vlastně úplně jedno, kterou pleteninu si vyberete, které dáte přednost. Obě dvě budou vypadat elegantně a stylově. Záleží jen na Vás, co je Vám bližší a čemu dáte přednost. Klasický pulovr se totiž zásadně obléká přes hlavu, zatímco svetr může být i na knoflíky. Ty mohou být přidanou hodnotou výrobku, díky nim může Váš svetr získat na originalitě a neotřelosti.wud-7974_1_b1

Pánské svetry, které využíváte na neformální příležitosti, mohou být ozvláštněny o jedinečně zbarvené knoflíky, jejich velikost a různorodost tvaru může z Vašeho svetru udělat naprosto specifický kousek. Svetry ke krku se nazývají roláky a oceníte je zejména v chladném období, ve větrných podzimních dnech, v sychravých a vlhkých zimních a předjarních ránech. V tuto dobu Vám takové pánské pletené svetry poslouží namísto šátku nebo šály.

Pulovry, které jsou pleteny z jemnější tkaniny, se řadí mezi luxusní pánské svetry. Jsou stylové a hodí se především do kanceláře na méně úřední jednání a schůzky. Bývají k dostání v decentních tlumených barvách od šedých a tmavě modrých, přes odstíny šedé a zelené, až po vínově či cihlově červené, okrové, tlumeně žluté. Velmi hezky působí i barvy krémové a slonově bílé.

Nejčastějším materiálem, který je při výrobě svetrů, ať už ruční či strojové, používán, je ovčí vlna. Očí vlna se dělí na několik druhů a podle toho roste či klesá její kvalita. Samozřejmě čím kvalitnější druh ovce, tím náročnější podmínky pro chov a s tím související vyšší pořizovací cena. Vlastnosti takto vyrobeného svetru, Vám vaši investici mnohonásobně vrátí v podobě dlouhé životnosti, hebkosti a výborné nositelnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient