Jak vybrat komín? Správnou volbou může být nerez i cihla

Češi staví svépomocí více než v minulosti. Důvod je prostý – vidina velké úspory nákladů, a to i o více než polovinu. Zájemcům však nahrávají i samotné moderní stavební materiály, které se vyrábí s ohledem na snadné použití. To samé platí také o komínových systémech. Pokud vás čeká montáž nového komína, možná ji zvládnete bez pomoci profesionálů. Přinejmenším se vám vyplatí pořízení systému nezávisle na firmě,chimney-315953_960_7201 které realizaci komínu svěříte. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co si dát při výběru pozor.

Funkční komín, na který je spolehnutí. Chcete taky takový? V tom případě nesmíte podcenit výběr materiálu. V úvahu připadá cihla, beton a nerez. Dále pak šamotové a nerezové komínové vložky. Jednotlivé materiály mají své specifické výhody a není snadné určit, který je lepší. Skvělou volbou jsou komínové systémy českého výrobce Ciko s.r.o. V nabídce najdete cihelný komíny s šamotovou vložkou (CIKO TEC a CIKO 3V UNIVERSAL) i třívrstvý nerezový komín (CIKO NEREZ).

Třívrstvé komíny z nerezu jsou lehčí a při stavbě není vyžadován nosný základ. Realizace je rychlá a poměrně nenáročná. Stejně chimney-3392_960_7201bezproblémová je i případná demontáž. K subjektivním výhodám patří pěkný vzhled nerezu, ale toho lze dosáhnout také u zděného komínu pomocí nerezové komínové stříšky. Životnost nerezového systému je kratší (cca 10 – 15 let) než u cihelné varianty.

Cihelný komín vyžaduje nosný základ. Skládá se z šamotové komínové vložky, keramických tvarovek, tepelné izolace a obvodového pláště. Montáž není tak náročná jako v minulosti, protože systémy CIKO jsou navrženy s ohledem na efektivní realizaci. Nespornými výhodami jsou životnost kolem 30 let a nižší pořizovací cena.

S výběrem vhodného komínového systému vám rádi poradí technici ze společnosti CIKO. Celé systémy i jednotlivé komponenty (např. stříšky, komínová dvířka, vložky, kouřovody) najdete v e-shopu dobrekominy.cz. A nechybí ani kominické potřeby a příslušenství.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient