Kouzelná Praha 1, rodinné odpoledne pro všechny generace

V neděli 25. září se areál Tyršova domu na Malé Straně promění v místo kouzel, hudby, tance. V rámci rodinného odpoledne pro všechny generace „Kouzelná Praha 1“ se návštěvníci mohou těšit na show iluzionisty Pavla Kožíška, vystoupení Lakomých Barek nebo skupiny Abba World Revival. Na programu bude také cvičení a exhibiční show na trampolíně, kuchařská show, pétanque, dílny a workshopy pro děti a představí se i Muzeum hl. m. Prahy.Kouzelná Praha 1

Mikrofestival Kouzelná Praha 1, další z řady rodinných aktivit pořádaných radním pro kulturu a sport MČ Praha 1 Janem Krejčím, organizací S kočárkem Prahou a Českou obcí sokolskou, potěší poslední zářijovou neděli všechny malé i velké návštěvníky areálu Tyršova domu na Malé Straně. Bohatý program, který se koná v přízemí Michnova paláce, na slavnostním nádvoří i v tělocvičnách Tyršova domu, odstartuje ve 14:00 hodin zdravotním cvičením pro kojence s fyzioterapeutem. Maminky se mj. dozví vše o správném psychomotorickém vývoji dítěte a utváření vztahu matka – dítě při sdílení společné aktivity.

V Michnově paláci budou připraveny kreativní dílny pro nejmenší, tvarování balonků, malování na obličej nebo třpytivá tetování i aktivity pro dospělé. Mezi ně patří zajímavé semináře, agility – výcvik hrou, projekty zdravotní prevence nebo akce Střediska sociálních služeb Prahy 1 a Senior klubu, jako je výtvarný kroužek, výroba ručně šitých panenek pro UNICEF nebo recitační kroužek, aneb babičky čtou dětem.

„Program, který připravují senioři ze Střediska sociálních služeb Prahy 1 pro děti a do kterého se osobně zapojují, je skvělou cestou, jak propojit starší generaci s tou nejmladší. Pro děti i seniory je to zážitek, pobaví se všichni,“ říká hlavní organizátorka rodinného odpoledne a zároveň výkonná ředitelka organizace S kočárkem Prahou Jiřina Faloutová. „Mezigeneračním dialogem se zabývají i naše další projekty, jako je Slušná kampaň. Vyzývá k toleranci nejen ve veřejném prostoru,“ dodává Faloutová.

Na slavnostním nádvoří najdeme skákací hrad Městské policie, stánky s občerstvením a uvidíme ukázky práce jízdní policie nebo dobrovolných hasičů Prahy 1. Na pódiu vystoupí ABBA WORLD REVIVAL, oblíbený iluzionista Pavel Kožíšek a chybět nebude ani zábavné pěvecké a taneční vystoupení Lakomých Barek.

V tělocvičnách v Tyršově domě si návštěvníci mohou od 14:00 do 16:00 hodin vyzkoušet skákání na trampolínách za dohledu profesionálních trenérů, následovat bude exhibice závodníků. Studio Fascinace v tělocvičnách nabídne „Taneční party“, kdy si zájemci mohou zdarma vyzkoušet ukázkové hodiny Port De Bras (14:00-15:00) a zumby (15:00-16:00).

Akci pořádá organizace S kočárkem Prahou ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a Českou obcí sokolskou. Akce se koná pod záštitou radního pro kulturu a sport MČ Praha 1 Jana Krejčího, který nejenže srdečně zve všechny obyvatele Prahy 1, ale sám se pochopitelně akce zúčastní. „Rodinné odpoledne je akce, za jejíž přípravou stojí obrovské penzum práce mnoha obětavých lidí. Největší odměnou pro ně bude co nejvíce spokojených návštěvníků. Zkrátka: těšíme se na vás, každý bude vítán!“říká s úsměvem Jan Krejčí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient