Výstava v Galerii U prstenu

Výstava v Galerii U prstenu

V Praze v Galerii U prstenu bude ve středu 3. srpna zahájena společná výstava tří umělců: úspěšného mexického malíře a sochaře Alberta Aragona Reyese, hudebnice, skladatelky a spisovatelky Evy Turnové a známého německého fotografa Armina Thalhammera. Viz krátký rozhovor:

Eva Turnová Alberto: obrazy a sochy

Galerie U prstenu
Galerie U prstenu

Co vyjadřují tvoje obrazy? „Jsou čím dál víc o tom, co je uvnitř nás. Je spousta věcí, které jsou lidským bytostem společné: touha, myšlenky, sny, strach, úzkost, přání, štěstí, smutek, a stejně tak záhady našich nejhlubších stavů bytí jako je smrt, láska a tak dál. Pro mě jsou z tohoto pohledu všechna místa stejná; snažím se nevystupovat v roli Mexičana nebo v jakékoli roli, která by mě někam zařazovala v rámci kulturního kontextu, ale vnímám sám sebe jako člověka, který se snaží ve své práci zachytit podstatu věcí a vyjadřuje to prostřednictvím symbolů.“

Eva Turnová: portréty

„Maluju portréty lidí, ke kterým mě váže nějaká silná emoce. Láska, obdiv nebo třeba i hluboké neporozumění. Zachycením něčí podoby se snažím dostat skrz všechny vrstvy jeho obalu a zjistit co je uvnitř, ale nakonec jsem to vždycky já, kdo prochází nějakou proměnou, která má různá stádia: od snahy mít věci a vztahy pod kontrolou až k pocitu, že nemusím všechno pochopit…“

Thalhammer: fotografie

Armin více než deset let cestoval po světě. Navštívil spoustu různých zemí jen s fotoaparátem. Projel stopem celou Evropu, toulal se po úžasných krajinách Bolívie, najel šest tisíc mil po jihovýchodní Asii, objevoval krásy Austrálie, kterou procestoval v kombíku, ve kterém také bydlel.

Rád se setkává s lidmi a poslouchá jejich příběhy. Fotografie pořízené z jeho cest připomínají ztracenou lidskou touhu spojit se s duchem přírody. Většina jeho snímků je z míst, která mají zásadní význam pro lidi, se kterými se během svých cest setkal.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient