Vzdělejte se v alternativním způsobu léčby

Naše kultura je silně zakořeněna v západních hodnotách, a tedy i přístupu k nemocem a léčbě. Lidé v našem kulturním okruhu si zvykli na užívání léků na předpis, kterým bezvýhradně věří. Mnohdy ale léky neléčí příčinu nemoci, pouze potlačují příznaky. V tom jim ochotně přikyvují a pomáhají i lékaři, kteří jsou v této praxi mnoho let vzděláváni ve škole. V dnešní době si už naštěstí uvědomujeme, že máme i jinou možnost léčby a přístupu k nemoci. Často se v souvislosti s tím mluví o alternativní medicíně.

Celostní a přírodní medicína

Celostní a přírodní medicína, nebo, jak bývá někdy nazývána, alternativní se od té vědecké liší podstatou i východisky. Celostní medicína si především klade za úkol seznámit člověka se svým tělem, a naučit se tím aktivně pečovat o své zdraví. Díky různým novým poznatkům se k tomuto způsobu léčby obrací čím dál více lidí. V současné době není proto nic neobvyklého, když alternativní medicínu provozují i klasicky vzdělaní lékaři. Tento způsob léčení ale nemusí praktikovat pouze lékaři, často to jsou i odborně vzdělaní léčitelé. Jednou z nejvíce rozšířených praktik je čínská medicína. Mezi její metody patří například akupresura, akupunktura či různé masáže. Čínská medicína chápe lidské tělo jako celek, kde se sebou všechno navzájem souvisí.

Škola Kamaté

Pokud tíhnete k přírodní filosofii, nebo vás prostě jen zaujala možnost vyzkoušet něco nového, můžete začít navštěvovat školu Kamaté. Cílem této instituce je především rozšíření všech druhů přírodní medicíny v praxi. Vybrat si můžete z mnoha oborů, které se věnují, jak různým odvětvím samotné přírodní medicíny, tak například také zdravému vaření a životnímu stylu. Školu můžete navštěvovat buď v Praze, nebo v Českých Budějovicích. Stačí si jen vybrat zaměření a vyplnit přihlášku. Vše najdete na stránkách školy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient