Na psacím stole a židli v dětském pokoji záleží

Zařizujete dětský pokoj pro školáka? Dítě v tomhle věku už obvykle má nějakou představu, jak by mělo vypadat jeho útočiště, ovšem ne vždy jsou dětské požadavky realizovatelné. Mohou být příliš drahé, zbytečné či hloupé. Snažte se své potomky trochu usměrnit. Například postel ve tvaru formule je sice úžasná, jenže pro školáka už trochu moc dětská. Za pár let byste museli pořizovat novou. A v čem se děti určitě vyplatí usměrňovat, jsou také psací stoly a židle.

S nástupem do školy se změní aktivity, jimiž děti tráví svůj volný čas. Místo hraní si na koberci začnou častěji sedět u stolu, kde budou trénovat první písmenka, čtení, malou násobilku a mnoho dalších znalostí. Z židle i stolu se tedy najednou stanou důležité součásti dětského pokoje a s touto myšlenkou byste je měli vybírat.

Dětský rostoucí stůl Julia
Dětský rostoucí stůl Julia

Stůl může být rostoucí

Pořizujete-li první stůl, rozhodněte se, zda vašemu dítku koupíte klasický, počítačový nebo rostoucí stolek. Ten počítačový mívá zpravidla poličku na klávesnici, ale v dnešní době notebooků už to ani nebývá potřeba. Rostoucí stůl roste spolu s dítětem. Je vhodný spíš pro první školní léta, a tak počítejte s tím, že budete muset za pár let koupit nový. Vyberte si stoly dle vašeho gusta, ovšem sledujte výšku. Pro menší děti kupujte přímo dětské stoly, nesnažte se ušetřit koupí velkého, abyste jej nemuseli brzy měnit.

Židli chtějte ergonomickou

Také dětské židle mohou být rostoucí a popravdě řečeno u tohoto kusu nábytku se má za to, že čím více nastavitelných prvků má, tím je lepší. A tak to skutečně funguje. Podle výšky dítěte musíte nastavit podsedák, opěrku hlavy i rukou. Díky ergonomické židli vašeho potomka nebudou bolet záda ani po dlouhém sezení nad úkoly a u počítače. Podívejte se na židle Atan, zaměřte se zejména na kategorie kancelářských, rostoucích a dětských židlí.

Dětská rostoucí židle Klára 2
Dětská rostoucí židle Klára 2

Dětská židle Kitty
Dětská židle Kitty

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient