Rodiče si u soukromých školek váží osobního přístupu

Mateřských školek je ve většině měst nedostatek. Maminky musí často své potomky vozit do sousední vesnice, a tak není divu, že pak kolikrát zvolí raději soukromou školku v místě, přestože si za ni musí připlatit. Ony to nakonec nejsou vůbec špatně investované peníze.

Soukromé školky se od těch státních v mnohém liší. Nejen že jsou dětem nabídnuty různé aktivity, které pomáhají rozvíjet jejich hudební nadání, jazykové znalosti i pohybové dovednosti, jinak přistupují také k rodičům. Pedagogové znají rodiče osobně a jsou s nimi v pravidelném kontaktu – třeba moderně přes webové stránky a sociální sítě, jak to můžete vidět u Kids Garden, jedné z první brněnských soukromých školek.

Výuka angličtiny udělá na rodiče dojem

Tato soukromá školka Brno láká rodiče zejména na výuku angličtinu. Funguje při Jazykové škole Hrubý už od roku 2007 a výuka angličtiny je tady skutečně na vysoké úrovni. Děti budou při příchodu do školy napřed před ostatními spolužáky, protože se jim odmala věnuje přímo rodilý mluvčí. Ve věku od tří let, kdy teprve začínají formulovat pořádné věty, je pro ně učení cizího jazyka přirozené.

Ale není to pouze o jazycích, v tomto věku je potřeba osobnost rozvíjet všemi směry. Děti se vzdělávají rovněž hudebně, výtvarně, v oblasti pohybu atd. Aktivity se opět nedají srovnávat s těmi, jež jsou k dispozici ve státní školce. Děti chodí na tenis, plavat, do keramiky, tanečního kroužku apod.

Unikátní je rovněž mužský prvek ve výchově

Kids Garden je výjimečná ještě v něčem. Jedná se o jedinou českou mateřskou školu, která má 2 učitele – muže. Ve světě je to běžné, v Česku zcela ojedinělé. Dítěti přitom mužská výchova prospěje a podpoří jeho harmonický vývoj. Muži nejsou ve starání se o děti o nic horší než ženy.

Zajímalo by vás, jak vypadá bilingvní metoda výuka a čím vším se děti ve školce zabývají? Podívejte se na http://www.kidsgarden.cz/.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient