Zateplení a omítka: Vnější plášť domu se nevyplatí podcenit

zateplení domu

Každý objekt si zaslouží kvalitní omítku a zateplení. Vždyť je to hlavně vnější opláštění objektu, které dokáže v případě kvalitního provedení zabránit úniku tepla směrem ven. Stejně tak se na první pohled můžeme kochat krásnou fasádou, anebo naopak pochybovat o jejím provedení. Optimální je skloubit spolehlivé zateplení spolu se strojně realizovanou omítkou. Právě tyto služby nabízí již od roku 1990 společnost Horňák strojní omítání. My se na ně soustředíme mnohem podrobněji.

Několik druhů omítek

omítek České Budějovice, respektive zmiňované firmy, si můžete vybrat z několika druhů materiálů pro vnější opláštění objektu. Jakousi klasiku představuje strojní jemná jádrová omítka. Ta se využívá jak vevnitř, tak i v exteriéru. Hodí se na stěny i stropy. Není problém použít ji i v místech, kde potřebujete pouze jednovrstvou omítku bez nezbytnosti hladkého a zcela rovného povrchu. Jinak je vhodná jako podklad pod štuk či jiné vodou ředitelné omítky. Na materiály typu THERM se hodí spíše jádrová omítka označovaná jako Supertherm TO. Optimální je na pórobeton, případně také cementoštěpkové desky a jiné bloky podobného charakteru. Zapomenout nemůžeme ani na vnitřní a vnější štuk. Na vnější úpravu fasád se také používá silikonová rýhovaná omítka.

Důležitost profilů

Rohové profily
Rohové profily

Firma samozřejmě využívá i nejrůznější profily ke zpřesnění stavu omítek v určitých místech. I když se realizují zateplovací systémy, jsou zapotřebí například rohové profily z plechu či jiného kovu. O kolmé a přesné ukončení omítky se postarají dilatační profily. Potřebujete vhodné ohraničení vůči ostatním stavebním materiálům? Pak profesionálové ze zmiňované firmy použijí specifické ukončovací profily.

Precizní zateplení zamezí úniku tepla

Když se řekne zateplování budov České Budějovice, mnohým lidem se vybaví právě činnost společnosti Horňák strojní omítání. Tato firma se postará o zateplení prostřednictvím polystyrenu. Zateplovací systémy CEMIX, jež používá, se vyznačují vysokou kvalitou a dlouholetou výdrží.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient