Rakousko: Kde si užívat lyžování na ledovci?

Pension Dorfplatzl

Už se nemůžete dočkat chvilek strávených v rychlosti na sjezdovce? Není se čemu divit, protože zima už doslova klepe na dveře! Jste už natolik nedočkaví, že byste nejraději vyrazili do některého ze známých středisek co možná nejdříve? Pokud ano, vsaďte na nejznámější lyžařské ledovcové oblasti v Rakousku. Je jich hned několik. My upozorníme na 4, které rozhodně díky skvělým podmínkám stojí za vyzkoušení.

Kitzsteinhorn-Kaprun

Pro mnohé je lyžování v Rakousku spojené především s vynikajícími službami a precizně upravenými sjezdovkami ve vyšších polohách. Typickým příkladem budiž i středisko Kitzsteinhorn-Kaprun. Zažívat tady jedinečné chvilky lze 365 dní v roce. Vyrazíte do horní stanice Kitzsteinhornu a budete se chvíli kochat nádhernými výhledy z panoramatické terasy. Poté můžete sjet do údolí a zvolit termální lázně. Rakousko je vůbec bohaté na skvělé spa resorty. Naším tipem je Tauern Spa Zell am See.

Ledovec Stubai

Pouhých 20 kilometrů od tyrolské metropole Innsbrucku se nachází ledovec Stubai. Z hlediska lyžování Rakousko nabízí spousty lokalit, nicméně tady si mohou vyzkoušet své umění všechny typy lyžařů. Nachází se tu celkem 110 km sjezdovek, přičemž 55 km lze zdolávat i v létě. Naším tipem je vynikající 10 km dlouhý sjezd nazvaný Wilde Grube. Dostanete se až ke spodní stanici lanovky.

Ledovec Pitztal

Lyžování na ledovci Rakousko na Pitztálském ledovci nabídne také luxusní. Údolí okolo nejvyšší hory Tyrolska Wildspitze s nadmořskou výškou 3 772 m.n.m. je kouzelné. Pobývat zde můžete ve čtyřech lyžařských oblastech, a to Pitztalu, Rifflsee, Imstu a Hochzeigeru. Prakticky ve všech čtyřech jsou termály. Rakousko se chlubí několika ledovcovými oblastmi, nicméně tato je přístupná celoročně. V létě se dá jezdit na 20 km sjezdovek. Zimní období je mnohem bohatší a nabízí až trojnásobnou porci sjezdovek. Ať už se hodláte vydat kamkoliv, podívejte se do nabídky CK Traveller a jistě si vyberete.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient