1. pololetí 2016: PORR – lepší hospodářský výsledek a rekordní objem aktuálních zakázek

Rozumný růst vede ke zvýšení výkonů a výsledku

– Objem realizovaných zakázek dosáhl částkou 5.481 mil. eur (+ 13,5 %) nové rekordní hodnoty

– Objem nově získaných zakázek vzrostl o 13,0 % na 2.564 mil. eur

– Zvýšení objemu výroby oproti loňskému roku o 11,1 % na 1.663 mil. eur

– Zvýšení EBT o 25,1 % na 21,4 mil. eur

PORR prezentuje potěšující mezibilanci 1. pololetí 2016: Objem výroby společnosti vzrostl o 11,1 % a byl částkou 1.663 mil. eur opět vyšší než srovnatelná hodnota loňského roku. Největší podíl (887 mil. eur) přitom připadá na Business Unit 1 – Rakousko, Švýcarsko a Česko. EBT vzrostl podle očekávání o 25,1 % a dosáhl hodnoty 21,4 mil. eur. Výsledek bilančního období byl v prvním pololetí částkou 16,3 mil eur o 50,2 % vyšší než srovnatelná hodnota loňského roku.

Zároveň společnost PORR v bilančním období zaznamenala vysoký nárůst nových a aktuálních zakázek. Objem realizovaných zakázek vzrostl k 30. červnu 2016 meziročně o 13,5 % na částku 5.481 mil. eur. Objem nově získaných zakázek vzrostl o 13,0 % na 2.564 mil eur, což je výrazně víc než objem výroby zrealizovaný za bilanční období.

GD Ing. Karl-Heinz Strauss, MBA (Vorsitzender des Vorstandes PORR AG)
GD Ing. Karl-Heinz Strauss, MBA (Vorsitzender des Vorstandes PORR AG)

„Drželi jsme se své strategie rozumného růstu se zaměřením na domovské trhy se silnou bonitou. Vysoký nárůst výkonů za první pololetí 2016 právě na těchto trzích potvrzuje náš úspěšný kurs. Kromě toho vedla k významnému nárůstu hospodářského výsledku naše výrazně vylepšená struktura nákladů a důsledná optimalizace procesů. Na základě tohoto vývoje a naší aktuální situace se zakázkami vidíme výhled na celkový rok pozitivně a již nyní jsme velice dobře připraveni i na další léta,“ vysvětluje Karl-Heinz Strauss, CEO PORR AG.

K největším novým zakázkám od začátku roku patří obchvat Bratislavy a stadion Al Wakrah ve městě Douhá pro mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022. Dalšími významnými zakázkami byly administrativní budova Europaallee/stavební úsek F v Curychu, silnice S6 Koszalin-Sianow v Polsku a Zalando Campus, který představuje další důležitý projekt pozemního stavitelství v Berlíně. Ke zvýšení objemu nových zakázek výrazně přispěly mimo jiné také tyto stavby: rozšíření silnice S8 Poręba-Ostrow v Polsku, projekt „Business Garden Bukarest“ a obytný komplex Triester Straße 40 ve Vídni.

Pozitivní výhled na celý rok 2016

Ekonomické výsledky 1. pololetí 2016 potvrzují pozitivní výhled na celý rok. Všechny domovské trhy vykazují výrazný nárůst výkonů. Kromě toho lze zaznamenat uspokojivý vývoj v Kataru, slibnou expanzi na nové trhy v Norsku a Velké Británii a plánovanou redukci aktivit v regionu CEE/SEE. Interně tento vývoj podporuje „Roadmap 2020“, strategie k digitalizaci staveb a pracovních procesů. Na základě těchto faktů předpokládá představenstvo pro aktuální hospodářský rok 2016 další zvýšení výkonů a výsledků.

V Česku bylo za první pololetí roku 2016 dosaženo objemu výroby 62 mil. eur. Vzhledem k plánovaným rozsáhlým investicím do infrastruktury, ale i díky soukromým aktivitám v oblasti pozemního stavitelství, patří Česko v portfoliu zemí PORR i v příštích letech k rostoucím trhům.

Finanční zprávu za 1. pololetí 2016 si můžete stáhnout zde:

porr-group.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient