Lovely Pet Show with candy

Lovely Pet Show with candy

Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje před výrobkem LOVELY Pet Show with candy. Inspektoři zjistili, že na vnitřním trhu je v nabídce hračka, která představuje pro děti zdravotní riziko. Jde o hračku s cukrovinkou. Jedná se o hračku v podobě různých zvířátek, která je spolu s cukrovinkami a rozličnými doplňky zabalená v průhledné plastové krabičce. V materiálu hračky je přítomný ester kyseliny ftalové ve vyšší koncentraci než povoluje příslušná norma. Ftaláty jsou látky negativně působící na zdravý vývoj dětí.   Česká obchodní inspekce vydala zákaz distribuce hračky a nařídila její stažení z distribuce. Informace o nebezpečném výrobku byla následně notifikována v systému RAPEX pod číslem 12/0708/16.

 

 

Identifikační údaje výrobku:

Výrobce:             neznámý

Dovozce:             UAB „PROFISA“ Savanoriu pr. 197A,

LT-02300 Vilnius, Litva

Název výrobku:               LOVELY Pet Show with candy

Původ výrobku:               made in China

EAN:                     6955210100191               

220-rapex-lovelyPopis výrobku

Jedná se o hračku v podobě různých zvířátek, která je spolu s cukrovinkami a rozličnými doplňky zabalená v průhledné plastové krabičce.

Příčiny nebezpečnosti

Hračka nevyhověla bezpečnostním požadavkům na hračky, neboť laboratorní ověření prokázalo, že v materiálu hračky je přítomný ester kyseliny ftalové Di(2-ethylhexyl)ftalát – DEHP. Ten se nesmí používat jako látka nebo složka přípravků v koncentraci vyšší než 0,1 % hmot. v měkčených plastových materiálech, sloužících k výrobě hraček a předmětů pro péči o děti (bod 51 přílohy č. XVII nařízení 1907/2006 – REACH). Zkoušený vzorek hračky dle výsledků laboratoře obsahoval 8,95 % hmotnostních DEHP. 

Opatření

Z důvodu zamezení výskytu dalších totožných výrobků na trhu, které nesplňují technické požadavky na hračky dle NV č. 86/2011 Sb., ředitel inspektorátu ČOI Moravskoslezský a Olomoucký u distributora uložil ochranné opatření dle ust. § 18a odst. 4 zákona č. 22/1997 Sb., kterým je okamžité stažení výrobku z distribuce.  Veškeré dostupné doklady a informace o hračce byly předány kontaktnímu bodu na MPO ke zveřejnění v celoevropské databázi RAPEX.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient