3 tipy, jak ušetřit na vytápění palivovým dřevem

palivové dřevo

Používáte pro vytápění dřevo hlavně z ekonomických důvodů? Potom se vám určitě budou hodit praktické rady, jak na palivové dříví ještě více ušetřit. V článku se dozvíte jak.

Nakupujte s předstihem mimo hlavní sezónu

Výrazným ulehčením rozpočtu na vytápění může být nákup topiva ve správný čas. Když si vzpomenete na začátku léta, setkáte se s nižšími cenami a bohatší nabídkou u firem dodávajících během celého roku. Prodej palivového dřeva mimo hlavní sezónu je výbornou strategií, jak se nepotýkat s nedostatkem a zároveň ušetřit díky aktuální menší poptávce. A když správně odhadnete potřebné množství, můžete mít vystaráno rovnou na celou sezónu, takže kromě financí ušetříte i starosti a čas.

Kombinujte různé druhy dřeva

Měkké palivové dřevo z jehličnanů bývá levnější a hodí se jako doplněk pro roztápění v kombinaci s tvrdým dřevem z listnatých stromů. Záleží i na tom, jestli chcete už naporcované menší kousky, nebo si sami dokážete zpracovat a rozdělit velké kusy dřeva. Kromě samotného dřeva se využívají i peletky nebo brikety. Záleží na tom, jaký máte typ kotle, co potřebujete vytápět a co vám funguje. Klidně vyzkoušejte všechny nabízené varianty a jednoduchým výpočtem zjistíte, co se vyplatí nejvíce.

Ušetříte i díky modernímu kotli

Jednou ze strategií, jak ušetřit za vytápění, je i pořízení moderního kotle, který dokáže energii opravdu efektivně využít. Nové kotle mají i další výhody, jako jsou automatické dávkovače paliva, nejrůznější regulační systémy, lepší ekologické vlastnosti a v neposlední řadě větší bezpečnost při běžném provozu. Výměna většinou nebývá složitá, takže si moderní vytápění můžete instalovat i na starší chatu nebo chalupu. Před koupí nového kotle se podívejte na internet, jestli náhodou neběží dotační program pro modernizaci vytápění a případně si prostudujte podmínky, jaké musí splňovat nové zařízení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient