Co udělá odborník na SEO s vaším webem?

web seo

SEO je jednou z nejdůležitějších součástí online marketingu. Většina návštěvníků k vám bezesporu chodí z vyhledávačů, a tak by mělo být ve vašem zájmu umísťovat se ve výsledcích vyhledávání na prvních příčkách. Jak toho dosahují odborníci?

Každý profesionál k optimalizaci pro vyhledávače přistupuje trochu jinak, my si popíšeme postup v režii SEO Consult. Tento tým SEO konzultantů, linkbuilderů, PPC konzultantů a dalších odborníků na online marketing má za sebou spoustu zkušeností, jejich služby využívaly například firmy Nestlé, Adidas či Dr. Oetker.

google analytics - seo

Základem je analýza

Ať už se SEO věnujete aktivně, nebo prostě budujete webové stránky tak, jak jsou, vždy je potřeba zhodnotit jejich současný stav. Odborníci se podívají, na jakých pozicích se web nachází na různá klíčová slova a zhodnotí i obsahovou stránku.

Pak se sestaví seznam klíčových slov relevantních pro danou webovou stránku a na ta je dále během celé SEO-optimalizace kladen důraz. Nemusí to být jen přesná slova či slovní spojení, velký vliv mají také tzv. longtailové výrazy (například ke slovu „liposukce“ jsou longtailová slova: ultrazvuková liposukce, liposukce ceník, liposukce třetí generace atd.). V součtu tyto výrazy přináší obvykle ještě vyšší návštěvnost než samotné klíčové slovo.

Budují se zpětné odkazy a vylepšuje se obsahová stránka

Aby Google a Seznam web vyhodnotily jako zajímavý a zobrazovaly jej čtenářům, musíte je přesvědčit, že je důležitý. Dělá se to pomocí budování smysluplných zpětných odkazů (z kvalitních a tematických webů) a vyladění obsahu. Obsah by měl být nejen přínosný pro čtenáře, ale také logicky uspořádaný. Stránky, na něž uživatelé míří nejčastěji, by například měly být umístěny na viditelné pozici.

Výsledků se nedočkáte za týden

Je důležité pochopit, že ani sebelepší SEO odborník vás neposune na první pozici ve výsledcích vyhledávání za týden. Pokud ano, tak je něco špatně a očekávejte, že se brzy propadnete hodně hluboko, protože vyhledávače poznají nepoctivé praktiky. SEO je běh na dlouhou trať (zpravidla aspoň 4 – 6 měsíců), nicméně dobře provedená optimalizace také dlouho vydrží.

SEO

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient