4 překvapivé důvody, proč pít černý čaj

čaj

Čaj je spolu s kávou velmi cenným artiklem, který se v minulých stoletích začal vyvážet téměř do celého světa. Spotřeba čaje obecně je neuvěřitelně vysoká. Na předních příčkách se tradičně drží černý a zelený čaj. Jaké jsou důvody, proč do své denní rutiny zařadit právě kvalitní černý čaj?

druhy čaje

Zdravější náhrada kafe

Černý čaj jsou lístky čajovníku, které procházejí delší oxidací. Nálev má proto specifickou tmavší barvu a silnější vůni. Díky obsahu látky teinu se stimulačními účinky na lidský organismus se dá používat je efektivní náhrada za konzumaci kávy. Povzbuzení je navíc o něco trvalejší, má pozvolnější nástup a nedostavuje se po něm prudký pokles energie, jako se to může stávat při pití kávy.

Kvalitní černý čaj zpomaluje stárnutí

Pravidelná konzumace kvalitního sypaného černého čaje je prospěšná díky vysokému obsahu antioxidantů, což jsou látky pomáhají zpomalit běžné procesy stárnutí a eliminovat negativní vlivy volných radikálů. Obsažené třísloviny se navíc starají o lepší stav trávicí soustavy.

Udělejte si svoji chvilku na čaj

Svou úlohu může mít pití čaje nejen z fyzického hlediska, ale i z psychického. S šálkem čaje si můžete užít chvilku pohody a příjemně si odpočinout. Duševní hygiena je nesmírně důležitá a každý den bychom si měli vyhradit chvíli na sebe. Když k tomu navíc přidáme kvalitní sypaný čaj, získáme lepší náladu minimálně na zbytek dne. Nejčastější doba pro konzumaci černého čaje je ráno, případně po obědě. Kvůli obsahu stimulačních látek se nedoporučuje večer před spaním.

Efektivní hubnutí a podpora imunitního systému

Stimulační látky obsažené v černém čaji pomáhají lehce zvýšit efektivitu a rychlost metabolismu. To je skvělé při snaze o hubnutí. Kvalitní černý čaj obsahuje také vitamín B1, fluor a draslík, což pomáhá imunitnímu systému. Už jenom samotný fakt, že se jedná o tekutinu, která podporuje přirozenou hydrataci organismu, je důvodem pro jeho začlenění.

čaj

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient