Jak na ošetření dřevěné podlahy

dřevěné podlahy

Známe hned několik materiálů pro výrobu podlahy. Někdo dává přednost masivnímu dřevu, jiný laminátu a další linoleu. V poslední době si lidé oblíbili také keramické dlažby, lité podlahy, marmoleum a dřevěné velkoplošné parkety. O výhodách a nevýhodách jednolitých materiálů se ovšem nebudeme bavit. Zaměříme se na ošetření dřevěné podlahy.

Jakým způsobem probíhá ošetření?

Na začátek bychom měli zdůraznit, že na starou klasickou dřevěnou podlahu na chalupě nepoužíváme laky ani oleje na podlahy. Důvod je jednoduchý. Nenapuštěné dřevo by nemohlo do slova a do písmene dýchat a vznikala by hniloba. Pokud máte doma dřevěnou podlahu, jistě prahnete po její dokonalosti. Samotná údržba není náročná, jen si musíte uvědomit, kolik peněz a času chcete investovat. Některé laky na podlahy nedosahují vysoké kvality.

Pro někoho je důležitější vzhled

Možná jste nevěděli, že naolejovaná podlaha je přirozenější než lakovaná. Samozřejmě je jasné, že oleje jsou dražší. Lakovaná plocha má své výhody ve větších provozech, protože aplikace laku není složitá. Laky mohou být matné i lesklé. Za zmínku stojí jejich protiskluzové vlastnosti. Oleje na podlahy se hodí do míst, kde je vlhkost. Není divu, že jsou oblíbené v domácnostech, protože zabrání vniknutí vody do podlahy. Vykouzlí také unikátní design podlahové krytiny.

Kde nakoupit

Jak už bylo řečeno, oleje a laky na podlahy jsou běžně k dostání. Mezi nejlepší patří produkty značky Bona. Pokud mát zájem o koupi kvalitních přípravků, zavítejte na internetové stránky společnosti Parkety WÖLFEL. Právě zde najdete bohatý sortiment značky BONA, jako jsou oleje, laky i lepidla na podlahy. Firma se zabývá především podlahami a jejich renovací, ale prodej produktů Bona je rovněž klíčový. Počítejte s pestrým výběrem tmelů, brusek, brusiv, čisticích prostředků i nivelačních stěrek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient