POKOJE V.: Přehlídka mladého umění oživuje palác v Cihelné. Již popáté.

Ve dnech 11. – 20. 11. 2016 dostanou již popáté studenti vysokých uměleckých škol z celé České republiky v rámci akce POKOJE V. možnost oživit svou tvorbou jinak nevyužívaný palác v Cihelné ulici na Malé Straně. Jednu z návštěvnicky nejúspěšnějších přehlídek mladého umění v Praze pořádá již tradičně o.p.s. Containall.V rámci akce POKOJE mají studenti možnost oživit palác v Cihelné ulici na Malé Straně

Každý z 51 přihlášených ateliérů dostane jeden z pokojů a v něm vytvoří site-specific instalaci. „Neexistuje žádné zadání, ani žádné jiné omezení z naší strany. Jediné, co existuje, je prázdný pokoj, se kterým si studenti mohou dělat, co chtějí,“ vysvětluje myšlenku David Skála, spoluautor konceptu POKOJŮ. „Chceme, aby studenti maximálně popustili uzdu svojí fantazie a ukázali veřejnosti, co dokážou,“ dodává.

Vzhledem k obrovskému zájmu ateliérů se výstava dokonce musela rozšířit i do prostor chodeb a schodišť, aby vznikla příležitost se prezentovat co nejvíce zájemcům.

POKOJE jsou v České republice jedinou akcí svého druhu, která svádí dohromady studenty z různých koutů republiky. „Různorodost a odlišné přístupy jednotlivých ateliérů jsou přitom na celých POKOJÍCH to nejzajímavější,“ říká David Skála.

Organizátorům dále dělá radost, že nejen návštěvníci, ale i studenti sami mají díky POKOJŮM možnost vidět, jak jde stejný prostor umělecky uchopit úplně jinak, a inspirovat se z tvorby ostatních ateliérů. I proto se letos snaží pozvat co nejvíce návštěvníků ze středních škol, kterým by tím rádi pomohli s výběrem budoucího studia.

Vernisáž POKOJŮ proběhne 11. 11. 2016 od 19 hodin a od 22 hodin na ní zahraje djské uskupení City Surfers.

Akce se koná s podporou Magistrátu Hlavního města Praha a Městské části Praha 1.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient