AXA GROUP snižuje uhlíkovou stopu

axa

AXA GROUP snižuje uhlíkovou stopu podporou carsharingu a práce z domova

Již od roku 2010 se finanční skupina AXA Group zaměřuje na snižování uhlíkové stopy svých zaměstnanců. Ve svých řadách proto podporuje práci z domova, využívání veřejné hromadné dopravy, carsharing, jízdu do práce na kole nebo videokonference namísto služebních cest. Z aktuálního průzkumu AXA Group vyplývá, že v roce 2014 se AXA těmito nástroji podařilo snížit celkové množství produkovaných emisí o 36 %.

AXA Group již pátým rokem podporuje snižování množství oxidu uhličitého v ovzduší. Významně jí v tom pomáhá každoroční celosvětový průzkum Transport Survey, který organizuje ve všech 52 zemích, kde je skupina AXA zastoupena. Průzkumem provází postava jménem Honza Uhlík (v anglické verzi Joe Carbon), který zaměstnancům mimo jiné nabízí užitečné tipy a rady, jak v běžném životě snižovat množství emisí, například využíváním spolujízdy nebo sdílením automobilu při cestě do zaměstnání.

„Naši zaměstnanci v průzkumu každoročně vyplňují informace, jakým prostředkem a kolik kilometrů ujedou na cestě do práce a z těchto údajů je následně vypočtena uhlíková stopa nejenom jejich, ale i AXA v Čechách a na Slovensku a následně celosvětově, “ uvádí k celosvětovému průzkumu Karel Žyla, manažer PR a komunikace AXA v ČR a SR.

Souhrnná data pak pomáhají identifikovat nové postupy a aktivity, jak ve firemním prostředí produkovat méně splodin a tím méně zatěžovat okolní životní prostředí. „Konkrétním výsledkem, který vyplynul z tohoto průzkumu může být například podpora práce z domova, díky které zaměstnanci AXA v roce 2014 nacestovali mezi svými domovy a pracovišti o 25 % kilometrů méně než v roce 2013. Dalším novým nástrojem v této oblasti bylo zavedení videokonferenčních místností, což v praxi znamenalo úsporu nákladů na téměř 30 000 pracovních cest a zároveň o 21 500 vyprodukovaných tun oxidu uhličitého méně, “doplňuje Karel Žyla.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient