BC Vítkov obhájil evropský titul v kulečníku

BC Vítkov obhájil evropský titul v kulečníku

Je možné si vysnít něco lepšího? Vyhrát titul mistrů Evropy v domácím prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. A přesně to se povedlo našemu týmu BC Vítkov o uplynulém víkendu, kdy se v Praze na Žižkově konalo letošní finále Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách v karambolovém kulečníku.

Nádherně připravené dějiště čekalo na celkem šest nejlepších týmů v boji o titul mistrů Evropy.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech. První dva si zajistili postup do semifinále.

Skupinu A vyhrál francouzský tým Ronchin, který porazil jak domácí Vítkov, tak další francouzský tým Andernos v poměru 4:2. O druhé postupové místo se tedy ve vzájemném utkání poprali Vítkov s Andernos. Faus s Leppensem svůj tým podrželi a po výhře 4:2 si zajistili postup do semifinále. Skupina B byla velmi zamotaná. Všechny týmy dosáhli dvou bodů a rozhodovalo skore. Vítězem skupiny se stal holandský tým Etikon se skore 8:4 před francouzským Chartres. Německá Bochum měla skore záporné 4:8 a to ji odsunulo až na třetí nepostupovou pozici.

V nedělním semifinále se nejprve potkaly francouzské týmy Ronchin a Chartres. Hráči Chartres lépe zvládli kádrové zápasy a radovali se tak z premiérového postupu do finále tohoto šampionátu.

Druhé semifinále mezi naším Vítkovem a holandským Etikonem slibovalo velkou bitvu. Holanďané přijeli s jasným cílem odvézt s trofej za první místo zpět domů. V minulosti jim povedlo tuto soutěž již 5x vyhrát.

Zápas stejně jako ve skupině rozhodla domácí dvojice Faus a Leppens. Skvěle hrající Faus nedal absolutně žádnou šanci Niessenovi a Vítkov šel do vedení. Na druhém stole to byla vyrovaná bitva mezi Zenknerem a de Bruijnem v jednobandu. V kádru 47/2 ale Leppens po špatném začátku se v šestém náběhu dostal do série a 217-ti body Tillemanovi zápas dohrál. De Bruijn sice porazil Zenknera v poměru 120:93 na 7 náběhů, ale to již Etikonu nebylo nic platné. Holandský tým tak již dvě sezony čeká na svůj šestý evropský titul.

Finále byla bitva, jak se patří. Pouze zápas mezi Fausem a Gretillatem byl jednoznačný. Domácí hráč hrál s obrovskou jistotou a nervozní Gretillat byl úplně bez šance. Faus Gretillat 200:7 na 3 náběhy. Vývoj na zbylých dvou stolech nebyl pro Vítkov moc příznivý. Leppens prohrával s Gérimontem a vypadalo to, že Franouz partii dohraje. Zenkner se sice tahal s Justicem v jednobandu, ale Němec dělal trestuhodné chyby, které dostávaly Francouze ihned do krátké hry. Justice zápas dohrál, Zenkner udělal z dohrávky pouze pár bodů. Skore srovnáno.

Vtom momentu je ale skore pro náš tým velmi nepříznivé. Franouzský hráč Gérimont sice vynechává, ale na počitadle svítí skore 216:61 v neprospěch Leppense. Ten ale díky sérii 176 zápas otočí na svou stranu a po dalších dvou nábězích i konečně vyhraje.

V divadelním sále Sokola Žižkov tak můžou naplno propuknout oslavy domácího týmu. Ohromná finálová bitva, domácí si titul jednoznačně zasloužili.

Byla to nádherná kulečníková událost. Zajímavá je kombinace tří disciplín díky čemuž má divák na výběr. Pozorovat evropskou špičku je pro českého diváka neuvěřitelný kulečníkový zážitek.

Více na bcvitkov.cz

Reportáž ČT http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/330928-vitkov-obhajil-evropsky-biliardovy-titul/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient