V Dominikánské rep. vznikne nové dovolenkové letovisko

V Dominikánské rep. vznikne nové dovolenkové letovisko

K populárním plážovým oblastem Dominikánské republiky, kterými jsou Punta Cana, Bayahibe, Boca Chica, Juan Dolio, Puerto Plata a Samaná, brzy nově přibude Miches na severovýchodním pobřeží ostrova. Dominikánský prezident Danilo Medina zde slavnostně otevřel novou dálnici mezi městy Miches – Sabana de la Mar a luxusní hotelový řetězec Four Seasons tak nyní může začít s výstavbou prvního hotelu v tomto regionu.

„Nová čtyřicetikilometrová dálnice byla posledním chybějícím úsekem v rámci tzv. východního okruhu Circuito Vial del Este o délce 112 km. Tato trasa se začala stavět v roce 2011 a její první část byla otevřena vloni v lednu,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „Díky propojení oblasti Punta Cana s Miches a Sabana de la Mar budou mít turisté možnost poznat jedinečná a dosud méně navštěvovaná místa na jižní straně Samanského zálivu.“

Nové přímořské letovisko Tropicalia – Miches skýtá nádherné panenské pláže La Vacama, Esmeralda či Arriba Miches, přírodní laguny Redonda a Limón a rovněž nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití v pohoří Cordillera Oriental či výlety za poznáním do národního parku Los Haitises. Samanský záliv se navíc pyšní prestižním členstvím na seznamu tzv. „Nejkrásnějších zálivů na světě“. V regionu celého Karibiku se jedná o výjimečnou oblast zejména díky přítomnosti početných endemických druhů zvířat a rostlin. V zimní sezóně od prosince do března sem pravidelně připlouvají velryby hrbaté, aby se rozmnožovaly a rodily svá mláďata. Tato populární atrakce každoročně přiláká desetitisíce diváků.

Nový hotel Four Seasons de Tropicalia bude disponovat 169 pokoji, 40 rezidencemi, luxusním spa a jeho součástí bude také špičkové golfové hřiště architekta Toma Doaka považovaného za jednoho z deseti nejlepších golfových architektů současnosti.

Developerský projekt Four Seasons de Tropicalia vyjde na 310 milionů USD a ve své první fázi výstavby vytvoří na 1 800 pracovních míst. Do budoucna se v Miches plánuje výstavba dalších hotelů, což zaměstnanost ještě více navýší.

Dominikánská vláda očekává, že se vstupem společností Four Seasons, Playa Grande Holdings a Dolphin Capital Partners do Dominikánské republiky projeví o tuto karibskou zemi zájem další zahraniční investoři.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

 

 

 

 

Kontakt:

Mgr. Leila Boasier Budecker

Ředitelka pro střední a východní Evropu

Ministerstvo cestovního ruchu / Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Štěpánská 611/14

110 00 Praha 1

Mgr. Simona Juránková

PR oddělení

Telefon: +420 222 231 078

Email: prague@godominicanrepublic.com

Web: www.godominicanrepublic.cz

Facebook: https://www.facebook.com/godominicanrepublic.cz

Twitter:@dominikanska

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient