Bezpečnostní dveře jsou dnes nezbytnost

bezpečnostní dveře

Domov představuje naše útočiště a prostor, kde se cítíme v bezpečí. Měli bychom jej proto důkladně chránit. Myslíte alespoň na zásadní prvky pro zajištění vaší bezpečnosti?

Jaké bezpečnostní dveře si vybrat?

Předně nešetřete. Myslete na to, že rozhodujete o investici na celý život. Z vlastní zkušenosti doporučujeme oslovit prověřené firmy, nejlépe české. Komunikace kvůli montáži i následnému servisu bude probíhat mnohem jednodušeji. Zmínit můžeme asi nejznámější společnost u nás, průkopníky ve výrobě bezpečnostních dveří, kteří působí na trhu už od roku 1991. Bezpečnostní dveře NEXT nabízí dveře pro byty a domy, na míru vytvoří jednokřídlé či dvoukřídlé varianty, zakoupit můžete i doplňky v podobě kování, hi-tech prvky a další produkty. Velmi podstatná je certifikace, jež charakterizuje úroveň zabezpečení. Doporučujeme proto využít služeb firmy, jež vám zajistí uznávané bezpečnostní, požární, zvukově a tepelně izolační certifikáty. Výsledky testů prokazují, že i využití nejjednodušších bezpečnostních prvků znesnadní zlodějům jejich pokus o vloupání. V průměru i tato bazální opatření prodlouží čas, po který se chtějí pachatelé dostat do bytu, alespoň o 75 %.

Typy bezpečnostních tříd

Při výběru dveří se budete rozhodovat mezi úrovněmi bezpečnostních tříd. U všech ochranných prvků (zámků, mříží, dveří apod.) hodnotíme 6 stupňů, u dveří se však používají třídy 2 až 4. Zjednodušeně, jedná se o klasifikaci způsobů, které zloděj použije při pokusu o vniknutí do bytu. V případě třídy 2 pachatel využije jednoduché náčiní, ve 3. kategorii si vezme lehčí mechanické pomůcky (např. ruční vrtačku), v případě 4. klasifikace manipuluje s těžšími nástroji jako zámečnické kladivo, akumulátorová vrtačka apod. Jakou třídu zvolit? Z vlastní zkušenosti můžeme poradit, že byste měli určitě zohlednit potenciál kriminality v oblasti, ve které bydlíte. Nemusíte patřit mezi majetné, ale pokud se ve vašem okolí nachází bohatí sousedé, zloději to mohou tušit a lokaci, v níž bydlíte i vy, budou považovat za atraktivní. Samozřejmě zohledněte i váš vlastní majetek, jak moc je cenný a jak jej potřebujete ochránit. A pokud už bohužel máte zkušenost s vloupáním, asi nemusíme radit. Sami nejlépe zhodnotíte, že pro svůj klidný domov budete chtít udělat maximum.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient