Bitcoiny se valí Evropou

Česká republika je bezesporu bitcoinovou velmocí a patří mezi top poskytovatele služeb v oblasti obchodování s virtuální měnou. Na konec léta přibylo opět několik novinek, které mění a zpřístupňují obchodování s Bitcoiny.1472634226_1[1]

Za prvé je to expanze služby EasyCoin hotově na slovenský trh. K 260 prodejnám sítě GECO po celé České republice, kde lze koupit a prodat virtuální měnu za hotovost, se přidalo 41 GECO prodejen na Slovensku, které nabízí tu samou službu. Zavedením EasyCoin.sk mohou čeští uživatelé směňovat Bitcoiny online za koruny i za eura.

Za druhé se ve službě EasyCoin bezhotovostně zvedla hranice obchodovatelné částky z 25.000 Kč na 250000¨Kč. Obchody v limitu do 25.000 Kč jsou zcela bez registrace, uživatel nemusí zadávat ani e-mail. Nad 25.000 Kč je třeba registrace uživatele ve službě mojeID.cz na úrovni validovaného kontaktu. Službu bezplatně provozuje sdružení CZ.NIC, údaje tudíž neshromažďuje provozovatel EasyCoinu.

Za třetí je to možnost využít zrychlenou platbu u bezhotovostního prodejeBitcoinu, která za poplatek 10 Kč garantuje připsání finančních prostředků na klientův účet v den transakce. Podmínkou je odeslat Bitcoiny v pracovní dny do 11:30 hod., přičemž v blockchainu bude alespoň jedno potvrzení o jejich odeslání.

Na začátku srpna došlo k vykradení významné bitcoinové burzy Bitfinex. Oproti tomu se v České republice provozuje pravděpodobně nejbezpečnější burza na světě. BitStock, jak se burza jmenuje, totiž nedrží Bitcoiny svých klientů, nelze je tedy ukrást. Nedostupnost Bitcoinu v reálném čase? Pokud se EasyCoin bude rozrůstat touto rychlostí, budeme ho potkávat stejně jako „Baťu“ po všech kontinentech.

Bitcoinu nahrávají také velké bankovní domy, které přistoupily k záporným úrokům. Kdo bude mít peníze a trochu dobrodružnější povahu, raději zariskuje nepředvídatelnost kurzu virtuální měny než trest banky za peníze do ní vložené.

Bitcoinem sem tam něco otřese, nicméně důvěra v něj setrvává. Dá se považovat za geniální finanční experiment, který prozatím odolává problémům a reaguje na ně sofistikovanějšími technologickými postupy.

Nicméně doposud nebyl regulován státními zásahy. Tato budoucnost ho teprve čeká a je neoddiskutovatelně vrtkavější než důvěra jeho uživatelů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient