Bitvu u Slavkova viděli diváci v 38 zemích

Rekonstrukci bitvy u Slavkova – Austerlitz 2015 viděli diváci v 38 zemích světa

Díky televiznímu zpravodajství tak ukázku z akce Austerlitz 2015 viděli m.j. v Indii, Japonsku, Číně, Rusku, USA, Kanadě, včetně mnoha evropských států. Obdobně se objevily obrázky s reportáží po celém světě v tištěných i elektronických mediích. Záštita, kterou nad akcí převzali ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, spolu s hejtmanem JMK Michalem Haškem a ministrem obrany Martinem Stropnickým tak byla dobře zhodnocena. Projekt Austerlitz 2015 podpořil Jihomoravský kraj, Ministerstvo obrany ČR a Centrála cestovního ruchu ČR. Pod kopcem Santon se utkalo více jak 1500 účastníků z 19 zemí Evropy i zámoří. Všemu přihlíželo více jak 18 000 diváků z domova i zahraničí, mezi nimi m.j. i premiér vlády ČR Sobotka.

Akce na Slavkovském bojišti jsou magnetem pro turisty, kteří toto území hojně navštěvují. Akce Projektu Austerlitz nejsou oslavou Napoleona, nebo válek. Mají připomínat historii událostí, které na dlouhou dobu ovlivnily Evropu. Na Projektu Austerlitz se podílí společnost AusterlitzPro s.r.o. Středoevropská Napoleonská společnost (C.E.N.S.), Austerlitz z.s., Stará pošta Pozořická, obce Prace a Tvarožná.

První z řady letošních akcí Projektu Austerlitz 2016 bude dubnové tradiční setkání a secvičná jednotek klubů vojenské historie na zámku ve Valticích ve dnech 16. – 17. dubna, další srpnové Napoleonské dny na Slavkovském bojišti a Staré pošta Pozořické 12. -14.8. a vyvrcholením budou hlavní vzpomínkové akce Austerlitz 2016 konat ve dnech 3. – 4.12. 2016 na tradičním místě u obce Tvarožná a další doprovodné akce v obcích Slavkovského bojiště. Tečkou bude pietní akt na Mohyle míru 4.12.2016 (u obce Prace), kde účastníci uctí památku obětí bitvy. Další doprovodnou akcí bude 13. Ročník mezinárodní výstavy vín Grand Prix Austerlitz, která proběhne 20.8. v Brně a 10.9. v Praze. Akci pořádá Moravská banka vín ve spolupráci s Projektem Austerlitz. Podporu přislíbil Jihomoravský kraj a záštitu nad akcemi Austerlitz 2015 převzal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

I letos se role Napoleona ujme americký herec Mark Schneider z Virginie. Právě s ním chtějí pořadatelé natočit pilotní snímek ve 3D, kterého se ujme českoamerický režisér Steve Lichtag (m.j. Aldabra), který již téma nabídnul svým koprodukčním partnerům v Číně i USA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Video Austerlitz 2015: https://www.youtube.com/watch?v=mY6BQ2bWPSw

Kontakty:

Projekt Austerlitz www.austerlitz.org

Miroslav Jandora, mjandora@austerlitz.org ,+420602500870

C.E.N.S. http://www.austerlitz.org/cz/category/c-e-n-s/

Jakub Samek,jakub.samek@austerlitz.org, +420 777320967

Moravská banka vín www.bankavin.cz

Stanislav Šída, stanislav.sida@bankavin.cz, +420602515861

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient