COOP a Mendelova univerzita podepsaly dohodu

Skupina COOP a Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci

COOP s Provozně ekonomickou fakultou podepsaly rámcovou dohodu o vzájemné spolupráci při vzdělávání studentů, praxích, nabídkách zaměstnání a přípravě společných projektů. Spolupráce navazuje na vzdělávací program Skupiny COOP, která již provozuje 10 středních škol po České republice.

Podpis smlouvy o spolupráci s univerzitou v Brně proběhl na základě dlouhodobého plánu Skupiny COOP o podpoře vzdělávání s cílem získávat absolventy i pro regiony tak, aby nedocházelo k odchodům mladých lidí do velkých měst a zahraničí.

„Naším primárním cílem je rozvoj lokalit, kde působíme. Zejména podpora lokální zaměstnanosti a místních komunit. Jsme rádi za možnost rozvoje aktivit s významnou tuzemskou univerzitou a její fakultou, která se dlouhodobě zaměřuje na oblast obchodu,“ uvedl Lukáš Němčík za skupinu COOP. Ta zastupuje téměř 3 tisíce prodejen po celé České republice s hlavním zastoupením v regionech.

Skupina COOP v současnosti provozuje 10 středních škol a vzdělávací institut. Školy, které sídlí v Benešově, Humpolci, Praze, Lomnici u Tišnova, Pelhřimově, Poličce, Šilheřovicích, Žatci, Žďáru nad Sázavou a Znojmě provozují celou řadu studijních oboru. Mezi ty významné patří gastronomie, cestovní ruch, informační technologie, služby, ale i obchod.

Kontakt za Skupinu COOP:

Lukáš Němčík – lukas.nemcik@coop.cz

Mobil: +420 603 588 330

http://www.skupina.coop

Kontakt Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity

Ing. Jan Turčínek, Ph.D. – jan.turcinek@mendelu.cz

Tel.: +420 545 13 2263

Poznámky pro editory

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 48 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2.900 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350.000 m2 a zaměstnávají na 14.000 lidí. V roce 2014 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě přes 27 mld. Kč. Počet členů družstev je cca 150 000.

Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO, COOP DISKONT a COOP STAVEBNINY. Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 10 středních odborných škol, manažerský institut, nebo půjčovnu automobilů pod značkou Europcar. Oblíbený je rovněž mobilní virtuální operátor COOP Mobil.

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU)byla založena již v roce 1959 a je nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. Má akreditovány všechny typy studijních programů: bakalářské, magisterské i doktorské. Na základě jejich poslední akreditace byla fakulta zařazena do skupiny „A“ nejlepších fakult z celkového počtu 21 ekonomických fakult působících na území ČR.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient