Brusle a hokejka jsou jen základ aneb vybavení na hokej

brusle, hokejka, Bauer - foto

Výbava pro většinu sportů něco stojí a hokej rozhodně patří k těm, které si žádají počáteční investice. Do čeho jiného by ale měl člověk vkládat peníze než do svých koníčků? Vášeň pro nějaký sport je navíc v dnešní době chvályhodná, a to zejména u dětí. Snad každý rodič koupí raději hokejovou výstroj než nový počítač, ne?

Jedině se správnou výbavou může hokejista podat odpovídající výkon. Profesionálové za ni dávají desítky či stovky tisíc, brusle mohou stát i jako ojeté auto či dovolená v Dominikánské republice. To už se ale samozřejmě bavíme o naprosto špičkovém vybavení, bruslích, které mají tlačítka na nafukování a vypouštění vzduchu z polštářků, aby byla noha dokonale fixovaná.

Deset kilo výstroje za pět minut

Obléknout na sebe veškerou hokejovou výstroj je docela fuška. Hokejista si musí obléci holenní chrániče, náloketníky, vestu, stulpny, suspenzory a podvazky, ribano, volitelně chrániče zápěstí, dále rukavice, chrániče zubů, přilbu, dres a samozřejmě brusle. Hokejka se nepočítá, tu stačí vzít do ruky. Jak vidíte, nosí toho na sobě opravdu mnoho. Výstroj často váží až 10 kg, zkušení hráči si ji ale zvládnou obléknout do pěti minut.

U začínajících hokejistů se nakupuje postupně

Profesionální hráči si mohou dovolit nakoupit výstroj za desítky tisíc korun. Jestli vám teď běží hlavou, že kvůli cenám nebudete moci podporovat ve sportu své dítě, přestaňte se bát. Začínajícím hokejistům stačí obyčejnější výbava, navíc ji ze začátku nemusí mít úplně kompletní. Povinnou výbavu na začátek tvoří přilba, chrániče na lokty a kolena, rukavice, brusle a hokejka. Tyto věci seženete například u prestižní kanadské hokejové značky Bauer, díru v peněžence vám ovšem rozhodně neudělá. Jak dítě stárne, dokupují se další a další části výbavy. Nepodceňujte to, dobré chrániče a výstroj mohou kolikrát i zachránit život. Zuby, oči, nos a krk patří k nejrizikovějším místům.

brusle, hokejka, Bauer

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient