Dopřejte svým zaměstnancům zdravé prostředí!

příroda

Lidé tráví v kancelářích téměř 2000 hodin ročně. Velká část ale nemá zrovna ideální podmínky, ať už se to týká dostatku světla či kvality vzduchu v místnostech. Pracovní prostředí má však přímý vliv na pracovní výkon a zdraví zaměstnanců. Moderní kanceláře většinou naplňují nároky pracovníků dokonale, potíž je však se staršími objekty.

Jak poznáte nezdravé ovzduší?

Odvlhčovač Brune Dehumid 9H s topením

Pokud je v kancelářích málo přirozeného světla a budova neumožňuje tento stav nijak zlepšit (staré budovy s malými okny), je potřeba zajistit náhradní zdroje světla, aby každý na svou práci dobře viděl. Větší oříšek však přichází s nezdravým vzduchem. Ten totiž nejde na první „pocit“ poznat.

Ideální parametry vzduchu (optimální vlhkost) se pohybuje okolo 55% RH. Jakákoliv výraznější hodnota pod či nad tento údaj je prostředím, kde je nebezpečné se dlouhodobě pohybovat. Zejména historické a staré budovy mají s vlhkostí velký problém. Nejjednodušší způsob, jak si parametry ověřit, je použít přístroj pro měření vlhkosti – vlhkoměr.

Druhý způsob, podstatně nebezpečnější, je zhoršení zdravotního stavu pracovníků. V příliš vlhkém prostředí můžete zpozorovat orosená okna, stěny či navlhlé koberce. Vzduch je sám o sobě těžký. Nadměrná vlhkost je problém, který ohrožuje i samotnou statiku celé budovy, stěny a vybavení kanceláří. Je totiž přirozeným prostředím pro zhoubné bujení plísně. Může se tak snadno stát, že vám zplesniví židle, koberce, záclony, veškeré dřevěné vybavení, papíry a dokonce stěny dostanou zelený nádech. Neopomíjejme také zdravotní riziko – únava, prudké zhoršení či rozvoj alergií, opakované záněty dýchacích cest, bolesti hlavy, kožní neduhy, snížená imunita či astma. To vše je důsledek nadměrné vlhkosti v místnostech.

Regulace vzduchu

Stavební a průmyslový odvlhčovač Dantherm CDT 40 MKII

Parametry vzduchu však můžete mít plně ve své režii. Postačí investovat do kvalitního odvlhčovače vzduchu. Pomocí hygrostatu (který mají některé modely integrovaný, u jiných budete muset dokoupit externí zařízení pro regulaci vlhkosti) si nastavíte parametry, jaké chcete a potřebujete. Pak už si můžete dosyta užívat zdravý vzduch, který neuškodí ani vašim zaměstnancům ani vybavení kanceláře. Do místnosti, kde se pracuje a kde panuje pokojová teplota, postačí kondenzační odvlhčovač, pokud chcete ochránit i vaše dokumenty v archívu či jiných skladech, pořiďte odvlhčovač adsorpční.

Dopřejte vám i vašim zaměstnancům zdravé prostředí!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient