Cestovní pojištění vás v zahraničí ochrání. Dejte si však pozor na výluky!

Sjednat si před cestou do zahraničí pečlivě zvolené pojištění je pro většinu Čechů standard. Podle statistik vyráží do cizích zemí podstatně méně nepojištěných turistů než před několika lety. Může za to mediální masáž, která se ovšem zakládá na pravdě – bez cestovního pojištění se může dovolená zbytečně prodražit. Pojistit lze také zavazadla a také škody způsobené dalším osobám. Přesto vás mohou potkat problémy, od kterých dá pojišťovna ruce pryč. Takzvané výluky jsou definovány v pojistných podmínkách. Jestlipak jste je četli?

Pojištění na cesty do zahraničí se vyplatí i na cesty po Evropě. Přestože v EU platí Evropský průkaz zdravotního pojištění, v mnoha turistických lokalitách narazíte pouze na soukromé kliniky. Mimo to pojišťovna hradí pouze výdaje v takové výši, která je běžná pro místní pojištěnce. A není tajemstvím, že ve většině evropských zemí není lékařská péče zcela bezplatná jako u nás.24zpravy-cz_online_ergo_cz_01

Klíčový je takový balíček, který odpovídá povaze vašeho pobytu. Rozhodující by neměly být pouze sazby pro cestovní pojištění, ale spíše limity a rozsah pojistného krytí. Proto si důkladně přečtěte o činnostech spadajících do pojištění i bez nutnosti navýšení sazeb. Za některé rizikové aktivity si ovšem budete muset připlatit.

Vraťme se k výlukám. Pojišťovny obecně neuznávají náhradu škody v případech, kdy ji pojištěnec způsobí úmyslným jednáním či ji mohl důvodně předpokládat. Ukázkovým příkladem je zamítnutí náhrady nákladů za ošetření ženě, která vycestovala krátkou dobu před očekávaným porodem.

Neměli byste zapomínat ani na to, že pojišťovny nechtějí proplácet škodní události, ke kterým dojde pod vlivem alkoholu a návykových látek. K plnění pojištění samozřejmě také nedojde u sebevrahů a úmyslně se poškozujících lidí.

Máte v tom jasno? Pak nezbývá, než si sjednat cestovní pojištění on-line a vyrazit do světa!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient