Chiptuning: průběh a další užitečné informace

motor_Chiptuning

Chiptuning nabírá na popularitě mezi milovníky rychlých vozidel. Jedná se totiž o velmi efektivní způsob, jak zvýšit výkon motoru bez nutnosti sebemenšího zásahu do konstrukce daného vozidla, pouze rychlým přehráním dané jednotky. Přináší však i další výhody. Pojďme se tedy na problematiku chiptuningu podívat zblízka.

Průběh chiptuningu

Sebelépe vybavený vůz zůstává při nízkém výkonu v širokém průměru, ze kterého se však lze snadno vymanit, navíc bez zásahů do samotné konstrukce vozidla. Výkon lze pomocí chiptuningu zvýšit až o 30 procent. Chiptuning však rozhodně nespočívá pouze v přehrání jednotky motoru, případně také automatické převodovky. Provázet by jej měly i další úkony, díky nimž má majitel vozidla jistotu, že vše funguje tak, jak má. Samozřejmostí by měla být diagnostika před zásahem do řídicí jednotky i po dokončení chiptuningu. Nepostradatelné je dále měření emisí pomocí dynamického emisního testu, který ověří, že množství emisí nepřekračuje ani po zvýšení výkonu motoru stanovené limity.

Výhody chiptuningu

Jistě to není hlavní důvod, proč řidiči stále častěji využívají možnost chiptuningu, ale opomenout nelze další přínos. Jedná se o snížení spotřeby paliva, které může dosáhnout až 15 procent.

Spolehlivá firma provádějící chiptuning by vám měla nabídnout také další služby. Spadají sem zejména asistenční služby, které vás během záruční doby ochrání před nenadálými nepříjemnostmi a komplikacemi i při cestách v rámci Evropy.

Chcete zjistit, jaké jsou možnosti chiptuningu v Liberci a jeho okolí? Nejen v Praze nebo Brně, i v Liberci chiptuning vybrané firmy nabízí. O kvalitě jejich služeb vám mnoho napoví nejen zákaznické reference, ale také rozsah poskytovaných služeb souvisejících se zvyšováním výkonu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient