Láká vás práce z domova v globální firmě? V dnešní době už je to možné!

Amazon

Komu by se chtělo každý den dojíždět do zaměstnání, když je k dispozici mnohem lepší alternativa: být pánem svého vlastního času. Mnohé společnosti, mezi nimi i celosvětový gigant Amazon, svým zaměstnancům tuto výhodu nabízí.

Home office a jeho výhody…

Pracovat alespoň občas z domova je stále populárnější volbou mezi těmi zaměstnanci, jimž firma tuto možnost posvětí. Pro rodiny s dětmi je taková práce ideálním způsobem, jak zabezpečit domácnost a současně nemuset umístit potomky na celý den do školky, ale i ostatní nezřídka home office preferují. Důvody jsou nasnadě – ušetříte čas za dojíždění, zbavíte se pevného denního režimu a pracujete v příjemném prostředí, které se koneckonců nemusí omezit pouze na váš byt. Takzvaní digitální nomádi například klidně vyrazí do nějaké odlehlé země v Asii, odkud pracují prostřednictvím internetu. Mimoměstským toto nastavení umožní omezit nákladné a vyčerpávající každodenní přesuny.

…i nevýhody.

Samá pozitiva, nezdá se vám? Přesto jsou i jedinci, kteří si stěžují, že od té doby, co začali pracovat z domova, už nic jiného nestíhají. Nedokážou si totiž zodpovědně zorganizovat čas, od práce odbíhají, nesoustředí se a jejich výkonnost klesá. Čas strávený prací se jim slévá dohromady s dobou odpočinku, což vede k subjektivnímu pocitu absolutního nedostatku volna. Z toho vyplývá jedno: pokud si myslíte, že je tento životní styl pro vás, musíte se umět poprat se změnami, které přináší, a vyvinout vnitřní disciplínu. Jestliže si dokážete udržet potřebnou motivaci a výkonnost, může právě na vás čekat třeba i práce pro Amazon.

Máte odvahu se do toho pustit?

Donedávna mnohé od práce z domova odrazovala její nejistota, to už ale neplatí, jelikož home office nabízí stále více renomovaných firem. Například největší internetový obchod na světě, společnost Amazon, nedávno oznámil, že plánuje najmout 5000 zaměstnanců na práci z domova. Tato inovativní firma má obrovský záběr – věnuje se například správě filmové databáze IMDb, výrobě čteček knih a tabletů, zabývá se i módou, televizními pořady a poskytuje cloudové služby. Nalákaly vás její zajímavé projekty? Nejste rozhodně sami – stačí si přečíst hodnocení práce v Amazonu. Chcete-li rozjet novou kariéru v celosvětově populární společnosti, je na čase začít podnikat nezbytné kroky. Zjistěte si na internetu, jak se píše motivační dopis, stáhněte si také vzor výpovědi a vykročte tou správnou nohou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient