Chováte ovce a kozy? Poradíme, čím je krmit

ovce

Sehnat kvalitní krmivo pro ovce a kozy není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V obchodech věnujících se zvířatům totiž běžně narazíte na krmení pro kočky, psy, případně pro slepice či králíky. Jak to vyřešit a čím nakrmit ovce nebo kozy? V článku najdete několik praktických tipů a rad.

Letní pastva nestačí

Většinou při pořízení ovcí a koz myslíte na to, jak vám budou krásně spásat trávník a nahradí sekačku. To je samozřejmě pravda a s jejich pomocí dokážete obhospodařit poměrně velké prostory bez nutnosti sekání. Jenže tráva v dostatečné míře neroste po celý rok. Občas jsou období, kdy je příliš sucho nebo naopak zima, a nová tráva nepřirůstá. Z toho důvodu je důležité pamatovat i na dokrmování v podobě kvalitní krmné směsi.

Jde o doplňková krmiva, která jsou vhodná například i pro jehňata a kůzlata, aby získala potřebné živiny a dobře prospívala v prvních měsících života. Melasované krmivo pro ovce a kozy je vhodné i pro březí jedince. Slouží ke snadnějšímu a rychlejšímu odchovu a výkrmu. Doplnění živin se hodí také pro kojící samice.

Dokrmení na zimu

Doplňkové krmivo velmi oceníte zejména v zimních měsících, kdy pastva není k dispozici. V tomto období přichází na řadu seno doplněné právě o další krmení s cílem zajistit všechny důležité živiny, aby zvířata nehubla a neměla problém s chladem. Uvidíte, že zvířata ocení přísun živin navíc a odmění se vám v jarních měsících.

Optimální vyvážený poměr důležitých živin

Při výběru konkrétního krmiva se snažte volit osvědčenou značku s dlouholetou tradicí. Díky bohatým zkušenostem nabízí společnost DeHeus, a.s krmiva navržená pro splnění potřeb koz i ovcí. Řada těchto krmiv je vhodná i pro lamy. K dostání jsou pytle o hmotnosti 25 kilogramů, takže krmivo vydrží po delší dobu, případně uspokojí i větší stádo. Vaše chovatelské ambice tak budou o něco blíže k úspěchu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient