Zvolit nástěnnou, nebo spíše mobilní klimatizaci?

klimatizace do bytu

Pokud přemýšlíte nad tím, že si pořídíte do svého bytu klimatizaci, nabízí se vám hned několik alternativ. V každém případě byste se měli rozhodovat podle několika parametrů. Ohlížejte se tedy na hlučnost, spotřebu elektrické energie a účinnost, což je rychlost ochlazování. Stejně tak byste si měli hned na začátku ujasnit, jestli vám vystačí mobilní klimatizace, nebo investujete raději do nástěnné varianty.

Nástěnná klimatizace je šetrná

Obecně platí, že nástěnné klimatizace do bytu se vyznačují vyšším výkonem, nižší hlučností a úspornějším provozem. Zpravidla se takové zařízení skládá ze dvou částí, přičemž ta tichá je uvnitř bytu, zatímco ta hlučná s kompresorem je zvenčí. Počítejte však s tím, že nástěnná klimatizace vyžaduje zásah do zdi, protože skrze ni je nezbytné udělat vývod, což může být v bytě, v němž jste v pronájmu, problém.

Mobilní klimatizace je praktická

Druhou možností je mobilní klimatizace, kterou jednoduše zapojíte do zásuvky a můžete začít s ochlazováním místnosti. Jedinou vaší povinností je, abyste vyvedli hadici ven z okna. Sehnat se dá i speciální pružné těsnění do okna, takže ho můžete mít otevřené, abyste ven vyvedli hadici od klimatizace, ale zároveň nepropouštěli znovu zpět teplý vzduch.

U mobilní klimatizace počítejte s vyšší hlučností, ale pokud ji nebudete používat v noci, v denním ruchu vám vadit nebude. Samotný název navíc napovídá, že si můžete přenosnou klimatizaci převážet z místnosti do místnosti, tedy kde bude zrovna potřeba ochladit vzduch.

Jestliže hledáte vhodného prodejce klimatizací, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu vzdusin.cz. V nabídce najdete jak mobilní, tak i nástěnné varianty, stejně tak ochlazovače vzduchu, čističky i odvlhčovače vzduchu či ventilátory vzduchu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient